| HolyS a întrebat:

Care este versetul din biblie, unde poti deduce ca Dumnezeu stie vitorul?

6 răspunsuri:
| anonim4565 a răspuns:

Nu este treaba voastră să ştiţi vremurile sau soroacele; pe acestea Tatăl le-a păstrat sub stăpânirea Sa. (Faptele Apostolilor 1:7).

| Andrei7520152 a răspuns:

Cauta daca vrei Psalmi 139:16 si 139:4

http://www.bibliaonline.ro/psalmi139

chestia e ca mai fiecare traducere poate fi interpretata diferit. de ex, unele versuri din biblia KJ poate fi diferit inteles in traducerea romana (sau pe scurt, oricare alta traducere).

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu stie viitorul deoarece el a creeat timpul.

| danay72 a răspuns:

Isaia 46:9, 10

| bomboana99 a răspuns:

Pentru ca Dumnezeu face viitorul... Ai inteles acum?big grin