| OctavianDanielMaria a întrebat:

Dumnezeu si Satana purtau haine? Ca asa se deduce din versetul in care se zice ca Adam si Eva s-au ascuns pentru ca erau goi. Si de ce salbaticii din Amazon nu se rusineaza?

8 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Primitivii care au scris povestile fanteziste erau imbracati pentru a se apara de conditiile de mediu si pentru ca le era rusine de corpul lor si atunci Dumnezeu si Satana personajele inventate dupa chipul si asemanarea lor purtau haine, iar pe Adam si Eva fiind considerati produsul lui Dumnezeu i-au lasat dezbracati ca semn de inferioritate fata de Dumnezeu si Satana.

Răspuns utilizator avertizat
| NotNamed a răspuns:

Asta este o intrebare buna. Pe atunci nu stiau notiunea de haine, nu aveau o inteligenta dezvoltata si totusi se fereau sa se excite pe organul celuilalt.

Răspuns utilizator avertizat
| NotNamed a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Exact. Asta zic.

Răspuns utilizator avertizat
| NotNamed a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Astept raspunsurile religiosilor fanatici.

Răspuns utilizator avertizat