| anonim_4396 a întrebat:

Cartile din Seria Secretul (The Secret) de Rhonda Byrne îmi pot schimba cu adevărat viata în bine și sa ma ajute sa ma ridic de jos din noroiul anxietății si depresiei?

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Crezi toate prostiile!
A fost foarte criticata si luata la misto teoria de baza a cartii "secretul" pe care am citit-o si eu, cea cu pozitivismul si atragerea lucrurilor, de fapt mai mult minciuni decat adevaruri in acea carte!
Esti un copil care se pare ca nu ai indrumare parinteasca corecta, genul tau de persoane iau informatiile de pe net de bune!

Din pacate am devenit o tara a copiilor crescuti de bunici ca parintii sunt in strainatate la cules capsuni!

| Celdrept a răspuns:

Nu cred că o să mai scapi de depresie și anxietate, dar nu te da bătut niciodată, daca simți că nu mai poți te poți duce la o mănăstire.