| Mario1994 a întrebat:

Cat avanseaza tehnologia, tot nu aflam care e misterul daca exista Dumnezeu sau nu, cand vom disparea toti pentru totdeauna, nu o sa mai fie oameni, doar roboti avansati, supertificiali ca si oameni. Macar ca aia nu vor muri.

9 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Dacă studiezi atent Biblia si creația poti afla mai multe despre existența lui Dumnezeu.

| Mario1994 explică (pentru danay72):

Atenta*, nu sunt baiat. Biblia e scrisa de toti preotii. Minciuni doar.

| danut a răspuns (pentru Mario1994):

Nicidecum, Biblia NU a fost scrisa de preoti ci de pastori, doctori, imparati, sclavi, profeti, oameni obisnuiti sau deosebiti iar totul este real. daca nu crezi in Biblie inseamna ca nu crezi in CARTEA de Capatai a omenirii, carte scrisa in circa 1600 de ani.

| danay72 a răspuns (pentru Mario1994):

Scuze ca te-am făcut băiat. Biblia a fost scrisă de 40 de bărbați acum 2000 de ani și nu erau preoți. Ea vorbește adevărul.

| T0T a răspuns:

De unde știi că vom dispărea prea curând? Iar dacă ne lovește un meteorit roboții ăia cum vor rezista? Chiar dacă tehnologia evoluează suntem departe de a afla misterul universului. Și de ce ai vrea să știi dacă există sau nu Dumnezeu? Un Dumnezeu care se ascunde așa bine necesită o credință puternică iar dacă ar știi toată lumea că există, toată lumea s-ar închina lui și atunci unde va ma fi credința și unde va mai fi liberul arbitru? Atunci toți am urma aceleași principii.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Priveste danc in interiorul tau si vei constata ca esti dumnezeul care guverneaza si modifica intregul univers. restul... doar minciuni ale popilor si politicienilor care isi doresc "o gloata supusa".

| udrescuf a răspuns:

Asa a fost creata lumea pentru a trai in mister.

Răspuns utilizator avertizat