| troleibuz a întrebat:

Cat timp va rugați? Ce rugăciuni spuneți?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Zilnic și de mai multe ori pe zi. În total pe zi numărul rugăciunilor pe care le spun e variabil, de la zero la infinit inclusiv și durează zero secunde toate la un loc laughing O rugăciune la mine conține zero litere și zero cuvinte pentru că zeul e atotputernic, inteligent, atotștiutor și înțelege totul pe loc. Dacă aș folosi mai multe cuvinte zeul s-ar supăra pentru că l-aș face neștiutor și i-aș răpi timpul degeaba.

Probabil că m-aș ruga dacă aș avea la cine să mă rog.

7 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Depine, o jumatate de ora, o ora si mai mult uneori.In general citesc zilnic 10 psalmi pe care ii tranform in rugaciiune si ii personaluzez, ii comoletez, citesc si vechiul si noul testsment si il laud pe Dumnezeu pentru ce descopar desore El acolo, plus discut cu El tot cr am pe suflet si il rog sa imi descopere ce vrea sa schimb la viata mea.

| CostinAlamariu a răspuns:

Rugaciuni de seara, dimineata si pravila zilnică + rugaciunea inimii de fiecare data cand simt nevoia. Nu stiu cat dureaza asta, probabil vreo 30-40 de min in total

| aditimus a răspuns:

Zilnic.
Rugaciunile de dimineata/seara
Rugaciunea la vremea mesei
Rugaciunea de incepere/terminare lucru si
Rugaciunea inimii neincetat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici unde sunt majoritatea atei ți-ai găsit să intrebi?

| dany1988122 a răspuns:

Ce a zis Jesus? Sa va rugati in cea mai intunecata camera, nu in public ca fariseii.

| IceRope a răspuns:

De ce ești atât de trist, încât pui întrebări absolut penibile?

| troleibuz explică (pentru IceRope):

De ce ești atât de trist încât dai răspunsuri inutile?