| SaveTheNature a întrebat:

Cateva miliarde nu se boteaza caci nu stiu de asa ceva.si ei vor ajunge in iad?

57 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Esperança a răspuns (pentru SOLDIER):

Stiam ca esti antipaticul care are vreo 7 conturi.

Răspuns utilizator avertizat
| Esperança a răspuns (pentru SOLDIER):

Daca asa ti s-a parut tie ca sunt fanatica ignoranta nu pot contesta nimic

Răspuns utilizator avertizat
| Esperança a răspuns (pentru SOLDIER):

Merci,se vede ca ai o inima mare.

Răspuns utilizator avertizat
| Esperança a răspuns (pentru SOLDIER):

Eu nu-mi amintesc sa fi zis ca a fost prima religie de pe pamant... iar daca am zis ceva de asta a fost faptul ca dupa inaltarea lui Isus la cer s-au format religia catolica si ortodoxa.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci nu este nevoie sa mergi la bise si sa faci botezul trebuie doar sa fi bun si fara pacate multe

| Esperança a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu asa faci?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Esperança):

Da

| Esperança a răspuns (pentru anonim_4396):

N-am stiut ca si ateii sunt preocupati sa nu aiba multe pacate... dar ma intreb de ce?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Esperança):

Sa nu ajungem in iad sa ne mance bau bau

| Varahil a răspuns (pentru SOLDIER):

Raspuns perfect.Ma impresionezi, man, da' asa e!

Răspuns utilizator avertizat
| Varahil a răspuns (pentru SOLDIER):

Te rog sa ma scuzi.Am avut ceva probleme cu browserul,si s-a conectat gresit. Aveai un raspuns in care puneai accentul pe faptele bune ale omului, si nu pe apartenenta lui la o religie, si mi-a placut tare mult.Nu stiu de ce a aparut raspunsul aici.Scuze din nou.

Răspuns utilizator avertizat
| Varahil a răspuns (pentru SOLDIER):

Da,fanatismul e o plaga, si nu ma refer numai la cel crestin.Cred ca D-zeu se uita la sufletul omului,la intentii, la sentimente, la ganduri.e mult mai complex decat credem noi.Si chiar doreste sa rasplateasca pe fiecare, sa bucure, sa ajute pe fiecare.nu numai pe unii.
Cat despre vodca, multumesc, da'eu...intelegi tu!

Răspuns utilizator avertizat
| Varahil a răspuns (pentru SOLDIER):

Nope.La cate boacane am facut azi din cauza calculatorului, numa' asta mai lipseste.glumesc,normal.Nu obisnuiesc.Mersi,oricum.

Răspuns utilizator avertizat
| Varahil a răspuns (pentru SOLDIER):

Alaways Coca-Cola!:-D

| Adrian4123 a răspuns:

Poi da

| lifeisperfekt a răspuns:

Da.In primul rand pentru ca este un mare pacat sa nu fii botezaat, sa nu mergi la biserica. Tatal meu este preot si poti avea incredere ca eu stiu lucrurile acestea.Este un mare pacat sa stai nebotezat.Eu zic ca acei oameni ajung in iad, dar numai Dumnezeu stie.Ma bucur daca ti-am putut fii de ajutor happy

| SaveTheNature explică (pentru lifeisperfekt):

E u cred in Dumnezeu! insa nu voi crede niciodata ca miliarde de oameni ce mor nebotezati,vor ajunge in iad! Pentru ca sunt multi care se nasc cresc si mor, fara sa stie nici macar ce inseamna cuvantul"botez", unii mor la 4 ani, altii la 5.Altii pur si simplu mor asa cum s-au nascut-nebotezati!

| lifeisperfekt a răspuns:

Pai tu la cati ani te-ai botezat? Un copil trebuie botezat pana la maxim 2 ani.Te rog sa ma crezi ca eu stiu mai bine ca tine pentru ca tatal meu este preot si eu cred in Dumnezeu. Daca un copil este pe moarte exact dupa nastere trebuie sa fie adus repede un preot pentru al boteza.Asa este cel mai bine.Este mare pacat ca un copil sa moara nebotezat.Fie ca a murit la nastere, fie ca a murit la 1, 2, 3,4,5,ani si asa mai departe… el trebuie botezat pentru ca daca nu este botezat ajunge in iad.Si copilul avortat tot tot in iad ajunge sa stii.Crede-ma ca eu stiu deoarece tatal meu mi-a spus si n-as avea de ce te minti. Poate tie nu ti se pare corect dar daca Dumnezeu asa a dat sa fie asa este si sa stii e mare pacat sa te ‘’opui’’si sa nu cerzi.Eu sper ca am reusit sa te fac sa intelegi sis a stii ca asa este cel mai correct, eu n-as avea de ce te minti.