| anonim_4396 a întrebat:

Cati dintre voi se mai lupta cu demonii pe aici?
Eu unoeri numai situ cum sa scap de ei...

5 răspunsuri:
| Nilsson a răspuns:

Omul n-are nicio sansa sa se lupte singur cu duhurile rele, doar Dumnezeu il poate salva.
In rest nu stiu ce sfaturi pot sa dau, in Biblie ni se spune ca unii demoni nu pleaca decat prin post si rugaciune.
Duhurile rele sunt niste entitati energetice care controleaza anumite spectre fiecare, sunt duhuri de mandrie, de pofte, de furie, de frica, de disperare, de descurajare, etc.
Postul si rugaciunea chiar pe acest teren lucreaza, in primul rand ca genunchiul plecat inaintea lui Dumnezeu inseamna renuntarea la sine si la mandrie iar prin abstinenta duhurile de pofta sunt si ele alungate pentru ca inseamna o detasare de material.
In acest fel sufletul este eliberat si Duhul Sfant poate sa ocupe golul ramas.

| Mircea08 a răspuns:

Daca crezi in demoni, de ce nu crezi si in Dumnezeu?

| 6684464 a răspuns:

Nu stiu ce, cand si unde sunt ei.
Poate niste explicatii revelatorii?hee hee

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

De-adevaratelea?

| iAMVi a răspuns:

Demonii interiori sau cum?