| AndrElle a întrebat:

Este cineva care se lupta cu antihristul? Câți?

7 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Da, ingerii, Greuceanu, Fat Frumos, etc.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu e cazul să mă lupt. A învins deja.

| Celcestietot a răspuns:

Eu ma lupt, dar nu stiu cu cati, pentru ca nu ma uit in spate.
Tu ce faci, mai ai putere sa lupti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate vrei sa zici antihristii, caci antihristul despre care vorbeste Pavel s-a pus in templul din Israel demult, si s-a dat atunci mai presus decat El, ceea ce i-a adus in final sfarsitul.
Templul a cazut dupa aceea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El se lupta cu mine, dar sunt mai al dreacu' ca el.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Poate în mod simbolic

| h379m3973423 a răspuns:

Nimeni nu se luptă direct cu antihristul, dar indirect se luptă creștinii misionari.
Nu știu câți sunt laughing dar dacă te referi din Apoc. atunci sunt cei 144000.