| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cati oameni au murit in ziua de azi pentru ca nu au ascultat de Dumnezeu si poruncile lui? Mai exact, cati a omorat?

43 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ania a răspuns:

Dumnezeu decide pentru fiecare om câte zile ne ține pe pământ și când ne mută de aici, nu e dator să informeze pe nimeni.

| cristimihailov a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Banuiesc ca daca crezi faza cu potopul, ai putea sa crezi si in existenta lui Harry Potter, micul magician.

Si el a salvat lumea de la o catastrofa, sa fie preluata de ala rau.

Cand cresti vei vedea ca sunt povesti si povesti. Tu doar citeste si deschide-ti ochii, pentru a nu fii precum proverbul: daca citesti, vei vedea lumea prin ochii tai. Daca nu citesti o sa vezi lumea prin ochii altora.

Repet, nu face o problema a ta dintr-o problema a altora.

| cristimihailov a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Cat despre planul divin, te declari o persoana ateista.
Si totusi pui mai multe intrebari decat una credincioasa.

Răspuns utilizator avertizat
| cristimihailov a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

De cand le pasa.

Răspuns utilizator avertizat
| StrongHeart a răspuns:

Tocmai de aia ii respect poruncile.Cine sunt eu sa ma impotrivesc legilor firesti? Da, au murit pentru ca s-au opus firii.Ce ti se pare anormal? Daca pui mana pe foc, te arzi.La fel si cu poruncile, daca iti place sa te joci cu natura, te arzi.

Răspuns utilizator avertizat
| StrongHeart a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Sa ucizi e firesc? Sa furi de la altul e firesc? Sa ravnesti la avutia altuia e firesc? Sa mananci peste masura e firesc? Sa bei peste masura e firesc? Cum crezi ca apar boli si razboaie?
Ce se intampla daca faci lucrurile astea? Ce consecinte sunt?
Oamenii cauta orice portita,de fapt rectific,omul, inspiriat de diavol, in crestinism "satan", in islam "Iblis" cauta orice, doar legea Lui Dumnezeu sa nu o respecte.
Legile fizicii tot de Dumnezeu sunt date.Matematica e doar un mod de a intelege Universul, natura.Cine a creat numerele? Dar cuvintele?
Toate ne-au fost date de Creator,de o Constiinta mult superioara noua,unii ii zic Allah,altii Dumnezeu, exista multe nume, dar puterea e reala si ne afecteaza viata de zi cu zi, daca negi puterea asta, ai mult de pierdut.
Dumnezeu este deasupra tuturor.Cand negi existenta Lui, negi si existenta ta.Nu suntem primate, suntem fiinte spirituale, cazute ce ne aflam intr-o realitate transcendenta.
Nu te pierde in teorii ce dispar in timp, cauta Adevarul, in sine.Cauta dragostea.adevarul si viata vesnica, restul sunt doar iluzii, iti garantez.Toti avem o sarcina de indeplinit, care e aia, nu stiu, e diferit pentru fiecare.

Răspuns utilizator avertizat