| Bibliapentrusceptici a întrebat:

Câți oameni au omorât Dumnezeu? Are cineva o listă întreagă cu cei care au murit de mâna lui Dumnezeu în Biblie?

8 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Toti oamenii care au murit de-a lungul timpului, nu doar in Biblie, au murit de mana lui Dumnezeu. "Eu dau viata si eu omor." Asa zice in Biblie.

| Mclaren12 a răspuns:

Aveti voi una.

| Bibliapentrusceptici explică (pentru Mclaren12):

Unde? Cunoști una alternativă?

| Mclaren12 a răspuns (pentru Bibliapentrusceptici):

Daca excludem lista pe care ati tradus-o voi, nu cunosc alta. Apropo, daca esti familiarizat cu aceasta categorie, ai sa vezi ca degeaba le spui crestinilor ca zeul lor evreiesc a ucis oameni in cartea lor de povesti ca pe ei oricum nu-i intereseaza asta. Pe ei ii intereseaza doar cum sa fie mai supusi religiei si cum sa se lase mai usor de manipulat si cum sa fie tot mai ignoranti atunci cand adevarul ii loveste in faţă.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru Mclaren12):

Toti vom deceda, viata este scurta.
Dumnezeu omoara, Dumnezeu ia vieti.
Romani 6: 23. Fiindcă plata păcatului este moartea: dar darul fără plată al lui Dumnezeu este viaţa vecinică în Isus Hristos, Domnul nostru

| Romanul86 a răspuns:

E o falsă teza ce susții!
Un om ucide un alt om și e declarat criminal! Un soldat ucide 1000 de soldați inamici și e declarat erou.
Înainte de moralitate există adevăr și dreptate moralitatea nu există fără acestea două, fără adevăr și dreptate e doar o cultură cum e cultura democrat-liberală.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns:

Toti vom deceda, viata este scurta happy
Dumnezeu omoara, Dumnezeu ia vieti.
Romani 6: 23. Fiindcă plata păcatului este moartea: dar darul fără plată al lui Dumnezeu este viaţa vecinică în Isus Hristos, Domnul nostru.

| Blexistroni a răspuns:

Numai din arca lui Noa reiese că a omorât aproape toate viețuitoarele cu excepția unor animale marine și unele plante subacvatice.