| andreidu a întrebat:

Cati oameni a ucis Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
17 răspunsuri:
| Polaris a răspuns:

Oameni, animale, boli, eroziunea celulelor, cataclisme ucid oameni. Dumnezeu joacă Sudoku.

| Nucreeed a răspuns:

Pai ma. daca cumva exista dumnezeu, cand o sa mor, o sa'i dau o sansa sa raspunda pentru faptele sale inainte sa il dau eu in judecata straight face ..la cate a facut...

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Cât cuprinde.

| dracu14 a răspuns:

Ohoo,nici victimele lui hitler si ale lui stalin, adunate, apoi inmultite cu 10 si ridicate la puterea 2, nu dau atat
imagineaza-ti, dumnezeu e ala atotputernicul deci el ne da si ne ia viata, de la aparitia omului pana in prezent cati oameni au murit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Andreidu, am vazut ca tu habar n-ai ce e aia religie asa ca nu mai posta aiurea pe aici! Dumnezeu nu a omorat nici un om! Esti nebun?

Răspuns utilizator avertizat
| andri22 a răspuns:

Andrei Dumnezeu nu a ucis nici o persoana,nici un om,el este ca un tata pentru noi,noi trebuie sa il iubim si sa il resptectam pentru ca el ne-a dat viata,deci aici e ceva logic,ca Dumnezeu chiar exista,unii oameni stiu nu cred in Dumnezeu dar nu e bine ceea ce fac,pentru ca daca nu ar mai fi fost Dumnezeu gandeste-te si tu de unde viata,de unde atatea frumuseti, de unde? stiu noi oamenii punem intrebari la care nu ne raspunde dar trebuie sa credam in el, si sa fim foarte credinciosi, tine minte:CREDINTA INVINGE RAUL, DAR RAUL NU INVINGE SI CREDINTA! :*

| relian a răspuns (pentru andri22):

Serios? Scuze ca intervin,dar cind Dzeu a trimis pe everi sai omoare pe toti palestinienii, sa le omoare copii, ce facuse acei copii? sa le ia averile si nevestele de ce? O sa spui ca erau pagini da? Ok daca erau pagini atunci cum poti lua avearea unui pagin, nu este si aia avere oaginista sau cum? Sau sa le ia nevestele, pai de ce? Adica aia doar copii si barbatii erau pagini dar averile lor si nevestele erau foarte credinciosi lui Dzeu.Ma lasati cu povestile astea.Alea crimele alea in numele cui se faceau sau cine lea ordonat soldatilor sa omoare? Eu din biblie vad clar ca Dzeu a facut asta.Si acum ca nu omori tu cu mina ta dar dai ordin, te intreb cine este de fapt criminalul? Pai evreul ala daca refuza Dzeu nul pedepsea? Normal asa ca eu spun daca Dzeu era seful si el dadea ordin el este raspunzator pentru moartea aceloc copii si ce mai omorau evrei.De ce voi credinciosii luati doar ce va place din biblie? De ce nu discutati si chestiile astea si sa le lamuriti.Si cind le discutati discutatile folosind cuvintele voastre, judecind voi singuri, nu veniti cu alte citate din NT.Deci clar Dzeu facea si bine dar facea f mult rau.De ce nu acceptati asta sincer nu vad.Cind se facea ceva bun gata luati exact cum este scris in biblie ca uite asa scrie deci asa este.Asta afirmati voi.Dar cind este scris ceva de rau gata stai ca nu mai e asa asta trebuie sa interpretati.Deci voi interpretati doar cind este vorba de ceva rau, insa cind totul e bine aaa da e clar uite asa scrie negru pe alb.Deci e clara ce reprezinta biblia si religia asa in ansamblu.

Răspuns utilizator avertizat
| CannbalCorpse a răspuns (pentru andri22):

Ai citit biblia sa vezi cati oamenii a omorat?

| lilith666 a răspuns:

Fara numar

| Al99 a răspuns:

Exista sau nu exista pana la urma?
Sau nu esti sigur.

| Nucreeed a răspuns (pentru Al99):

Raspunde ba draq la intrebare ce deviezi atata ca ma si enervezirolling on the floor

| Alexutz_Vladutz_1998 a răspuns:

Niciunul. din cate stiu eu

Răspuns utilizator avertizat
| Alexutz_Vladutz_1998 a răspuns:

Asta este nu este neaparat sa te iei de alti. ok daca nu este bine nu este bine big grin