| GalinaBlanca a întrebat:

Ce ar fi daca ar mai fi o categorie speciala pentru atei unde sa isi discute ei toate teoriile lor de "oamenii inteligenti si a toate stiutori" siind ca aici, cu toate intrebarile astea tampite numai a categorie de Religie nu pare happy Sincer.

33 răspunsuri:
| Kosuchin a răspuns:

Okay, toata lumea spre r/atheism big grin.

| ionutzul31 a răspuns:

Toate certurile astea sunt despre religie (ce-i drept ar merge si la filozifie unele)

| anyia a răspuns:

Nu ar mai avea cine sa raspunda la intrebarile adresate ateilor iar voi, crestinii fanatici, v-ati plictisi atat de tare incat ati deveni si voi atei... ceea ce il va supara pe doamne-doamne. Asa ca lasa lucrurile cum sunt, uneori inveti cate ceva de la "oamenii inteligenti si a toate stiutori", ceva ce-ti va fi de folos mai tarziu. Discutam despre religie, aducem argumente pro si contra, nu incercam sa facem o secta religioasa aici. Be happy!

| RAY a răspuns:

Se observa cat de crestina esti cu intrebarile astea, unde este iubirea fata de aproapele tau?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru GalinaBlanca):

Ne luptam pe naiba ne exprimam parerea, da sigur satana ma posedeaza pe tine te posedeaza prostia

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru GalinaBlanca):

Ma fata aici e categoria religie nu categoria pocaitii

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru GalinaBlanca):

Nu avem voie sa ne exprimam ce gandire ai fetito

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru GalinaBlanca):

De ce nu aici?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru GalinaBlanca):

Fetito cati ani ai?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru GalinaBlanca):

Pc tau cine la inventat?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru GalinaBlanca):

Tu poti dovedi ca exista fetito?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru GalinaBlanca):

Fetito te-ai jucat cu papusa ai intrat pe TPU?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru GalinaBlanca):

De ce esti dezbracata vrei sa te imbrac

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru GalinaBlanca):

Te bronsezi goala?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru GalinaBlanca):

De capul tau

| DragosConstantin a răspuns (pentru GalinaBlanca):

Huaa crestino cum poti sa ii zici "daca te spanzuri", Dumnezeul tau iti va da ~nana~ rolling on the floor pregateste-te ca o sa fi pedepsita rolling on the floor

| Mădă0611 a răspuns:

Eu vad pe aici intrebari care incep asa "pentru atei/doar pentru atei" raised eyebrows ii tot aţâţaţi ca cica vreti sa ii salvati. Era o intrebare ca daca ar fi lumea de acord sa ii arda pe atei. Dar vai, cata iubire din partea crestinilor. Rugati-va pentru voi, eventual pentru sufletele "ratacite" ale ateilor si lasati lumea sa creada in ce vrea.
Daca ati fi crestini adevarati, n-ati avea intrebari stiind ca raspunsul e "anumite lucruri nu pot fi cuprinse de mintea umana" laughing
Pace! \m/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ateul e omul atotștiutor atunci creștinul ce e? Dumnezeu? Nu ateul afrima că știe tot și cunoaște tot, ci creștinul, numai că doar afirmă nu și demonstrează. De ce nu va faceți voi o categorie specială numită "sclavii lui Dumnezeu"? sau "Dark ages reborn".
Aici suntem la categoria religie nu la categoria propagandă religioasă, putem critica religia dacă dorim așa că du-te înapoi în cușcă și nu mai mârâi pe net, având în vedere că este invenția ateilor sau mai bine spus invenția dracului.

| i86e2 a răspuns:

Eu am vazut ca pe forumul crestinortodox nu dau voie ateilor, ii baneaza imediat, mergi acolo daca vrei un grup select de oameni credinciosi, si inteligenti pe deasupra. :))
http://www.crestinortodox.ro/forum/

| Urpaniel a răspuns:

Există,se numeşte ştiinţă şi filosofie.
/thread.

Răspuns utilizator avertizat
| Fara_H_Jonny_1996 a răspuns:

In regulament nu scrie ca la aceasta categorie trebuie sa scriem intrebari/raspunsuri strict despre credinta noastra in Dumnezeu.Si nu se face inca o categorie ca asa vrei tu.Categoria se numeste religie, si cuprinde tot ce tine de credinta/necredinta in zei divini, alte aberatii si imaginatii bogate.