| FataIntenisi1342 a întrebat:

Ce ar trebui sa faca un om ca sa devina Wiccan si sa se simta Wiccan? Multumesc anticipathappy

Răspuns Câştigător
| thealchemist a răspuns:

"Eight words the Wiccan Rede fulfill, An it harm none do what ye will"

35 răspunsuri:
| Zenicide a răspuns:

Droguri. Pentru ca nici-o persoana sanatoasa mental nu crede in astfel de prostii.

| FataIntenisi1342 explică (pentru Zenicide):

Deci, sa inteleg ca esti un crestin convins!big grin..ma bucur pentru tine, imi pare rau daca te-am jignit sau te-am scarbit cu intrebarea dar, eu vorbeam serios. Stiu ca crestinii considera Wicca o relige pagana sau satanica(nu e asa), dar este dreptul fiecaruia sa isi aleaga drumul in viata spirituala.

| Zenicide a răspuns (pentru FataIntenisi1342):

Nu sunt crestin dar tu clar esti, sau cel putin ai fost mult timp pentru ca superstitiile cre(s)tine te-au marcat considerabil.

| FataIntenisi1342 explică (pentru Zenicide):

Da, inmtradevar. Observ ca te pricepi la oameni si te admir si te respect pentru asta. As vrea sa stiu daca nu sunt prea indiscreta ce religie ai.happy

| FataIntenisi1342 explică (pentru Zenicide):

Intr-adevar*..scuza-mi greseala de ortografieblushing

| Zenicide a răspuns (pentru FataIntenisi1342):

Nu sunt de nici-o religie. Am fost atras de budism o vreme, adum mult timp. Acum daca ar fi sa ma identific cu un grup anume as zice ca sunt ateu.

| FataIntenisi1342 explică (pentru Zenicide):

Cand ai fost mic, parintii tai inspre ce religie te-au indrumat? ...sau ai fost crescut ca ateu?

| Zenit313 a răspuns:

Sa ii distrugi rationamentul si inteligenta.
Atunci o sa aiba nevoie de credinta laughing

| FataIntenisi1342 explică (pentru Zenit313):

Ai putea fi mai explicit/a pentru a evita o concluzie gresita?big grin

| Zenit313 a răspuns (pentru FataIntenisi1342):

Trebuie sa il faci sa creada toate prostiile religioase.
Harry Potter este o parodie Wicca laughing

| Zenicide a răspuns (pentru FataIntenisi1342):

Parintii mei au fost si sunt crestini. M-au indrumat spre crestinism desigur.

Pentru mine nu e important sa fac parte dintr-un grup sau o religie anume. Dar daca chiar trebuie poti sa ma consideri ateu happy

| FataIntenisi1342 explică (pentru Zenicide):

Ce varsta ai? mi-ar placea sa raspunzi sincer... oricum nu te cunosc, deci nu ai de pierduthappy

| Zenicide a răspuns (pentru FataIntenisi1342):

24 spre 25.

| FataIntenisi1342 explică (pentru Zenicide):

Multi inainte big grin

| CryChristiAN a răspuns:

Exista '' un Domn, o credinta, un Botez''( Efeseni 6, 7)

Cum sa crezi-n ritualurile alea demonice?

| FataIntenisi1342 explică (pentru CryChristiAN):

Da, exista o credinta, un botez, se poate dovedi, dar cum dovedeti ca exista Dumnezeu?

| LegionarulRoman a răspuns (pentru FataIntenisi1342):

Simbol Wicca apare " Local Kombat" (acele semilune).

| LegionarulRoman a răspuns (pentru FataIntenisi1342):

Wicca sunt practici satanice(vrajitorii). Deci, insemna ca te inchini la idoli.

| OOOLEOOO a răspuns:

Wiccan? Povesteste-mi mai multe!

| FataIntenisi1342 explică (pentru OOOLEOOO):

Cauta pe net..gasesti pe wikibig grin

| OOOLEOOO a răspuns (pentru FataIntenisi1342):

Ma asteptam ceva de la tine...pe google gasesti de toate, dar parerea ta si idea ta nu o voi gasi nici unde happy

| FataIntenisi1342 explică (pentru OOOLEOOO):

De ce te-ar interesa parerea mea?

| Thunderstruck a răspuns (pentru CryChristiAN):

rolling on the floorMa amuzi mereu cand intru pe site...Cum sa intrebi ca si crestin pe cineva cum sa creada in ritualurile alea demonice? Vai ce ironierolling on the floor.

| William a răspuns:

Habar nu am, stiu ca trebuie sa aprinzi lumanari de forme si culori diferite.

| OOOLEOOO a răspuns (pentru FataIntenisi1342):

Fiindca si parerea ta poate fii pretioasa

| chazz a răspuns:

Interesanta intrebarea nu cunosc practicile acestei religii insa ce te-a determinat?(daca esti amabil/a sa imi raspunzi, o simpla curiozitate)
Numai bine!

| CryChristiAN a răspuns (pentru Thunderstruck):

Dar chestia asta n-am zis-o eustraight face

A gata, stiu cine a scriswinking

| Narfundo a răspuns:

Daca doresti sa ajungi o schizofrenica cu probleme mentale si carnale te sfatuiesc sa continui cu wiccane.

| FataIntenisi1342 explică (pentru chazz):

Acum, in momentul asta nu m-a indemnat nimic. Sunt minora si nu am de gand sa imi schimb religia pana nu voi fi pe picioarele mele si voi putea respunde singura de faptele mele.Dar sunt atrasa de aceasta religie de mult timp, repet:...multi oameni au o impresie proasta legata de aceasta orientare religioasa. M-am documentat ani intregi despre ce inseamna Wicca si va spun eu ca nu este satanism

| abcabcabc a răspuns:

AM UN SFAT FRATESC PENTRU TIINE :
Reenunta la aceasta idee si cereti scuze Lui Dumnezeu, aca vei fi sincer Te VA IERTA
EU sunt crstin si in general sunt norocos