| SynZeSaseTri666 a întrebat:

Ce credeti ca e dupa moarte? Nu vreau nici un raspuns cu dzeu si cu rai.

39 răspunsuri:
| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Bun venit anonim, sincer nu am timp de pierdut, eu sunt convins ca nu exista viata de dupa moarte, chestia asta imi da viata sincer

| RAY a răspuns (pentru tinerelul):

Da sigur in basme mereu invie morti, si in alba ca zapada a inviat morti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Cum adica aceast credinta te tine in viata?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi da speranta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ce anume iti da speranta? Te rog fii mai explicit.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Moartea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Moartea iti da speranta, dar in ce sens?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Pimi da ambitie si vointa tu nu vezi ca ateii sunt bogati, inteligenti, oamenii cu scopuri, aia din top 100 majoritatea sunt ateii, ateul traieste viata la maxim ca doar una are

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

La fel de bine poti sa crezi in nemurire si sa-ti traiesti viata la maxim, ideea e sa ai tu propia filozofie nu sa te supui orbeste unor dogme idioate.
"Ei vă numesc distrugători ai moralităţii, însă voi vă descoperiţi pe voi înşivă!" - Nietzsche