| Cookiee9712 a întrebat:

Credeti in viata dupa moarte? Daca da, de ce? [ Scuzati categoria dar este una dintre cele mai >vizitate:"] Multumesc pentru raspuns! :*

Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

Sincer, nu cred in viata dupa moarte, chiar daca sunt un crestin convins. Pentru ca nu avem de unde sa stim ca exista ceva despre care doar se povesteste. E o chestiune pe care noi oamenii nu avem cum sa combatem sau sa infirmam acest lucru.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da, sufletul nostru ajunge ori in rai ori in iad, si depinde de fiecare persoana cum se poarta dumnezeu decide, in biserica se zice adevarul doar nu e facuta de pomana.

| Alinaga a răspuns:

Da cred
de ce? pentru ca tatal meu a murit cand eram foarte foarte mica si venea tot timpul in visele mele si mi dadea sfaturi si ce sa fac asa ca trage si tu concluzia te pup

| andrey910 a răspuns:

Da, pentru ca nu se poate sa nu mai fie nimic dupa moarte...trebuie sa mai fie ceva. Incearca sa iti imaginezi ca nu va mai fi nimic...eu nu pot.