| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti ca se va intampla cu sufletul nostru, dupa moarte?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Sufletul va merge acolo unde ne-am pregatit locul. Daca am ascultat de Dumnezeu si am facut binele,am primit iertarea lui Isus in dar,vom merge in rai, iar daca nu, in iad.Nu este loc de mijloc.(tu esti cea din poza?, ce frumoasa esti)

43 răspunsuri:
| CrazyKitty a răspuns:

Salut,
Dupa moarte sufletul nostru va ajunge in Rai [daca ai fost bun cat ai trait], sau in Iad [daca ai fost rau cat ai trait]

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Raspunsul la aceasta intrebare il poti afla doar intr-un singur mod: dupa ce mori.

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Sufletul va ramane mereu vesnic.
Se spune ca doar trupul moare, nu si sufletul.
Probabil se va duce in iad sau in rai, depinde de pacatele noastre.

| Ionela78 a răspuns:

Fetitacupiscoturi nu mai raspunde de parca i fi stapana tuturor! la toate intrebarile la care raspunzi raspunzi asa! mai bine nu raspunde!

| Claudiuu a răspuns:

Vei afla

| ElySa a răspuns:

Nik straight face pur si simplu dormi thinking nu te duci in rai sau iad straight face deci poti sa faci ce vrei ca nu o sa te duci in iad, si daca esti bun oricum nu o sa te duci in rai oh go on

| Catalin_1945 a răspuns:

Oricum probabil este mai bine ca aici ca nu s-a intors nimeni din cate stiu eu

| voinead2011 a răspuns:

Va merge in rai sau in iad, depinde!

| adiedge a răspuns:

Buna! pai parerea mea e ca nu ai cum sa ajungi in iad http://www.lovendal.net/wp52/?s=infern&x=0&y=0
Dar este bine sa stii sa fi si bun!
Nu spui acum ca gata dom`le nu ajung in iad hai sa fiu nesimtit si rau.
P.s nici eu nu stiu daca vom ajunge in rai sa infern

| ZIME a răspuns:

Va dainui...fireste, cum altfel?

| suhimana a răspuns:

O intrebare aiurea cine poate sti raspunsu?

| Hellsing a răspuns:

E complicat tongue

| Cîrnat_8405 a răspuns:

Nimic,mori și gata.

| Huliganul a răspuns:

Asa zisul "suflet" moare odata cu tine, nu vei ajunge in rai in iad nu te reincarnezi, deci traiesteti viata... lasa "sufletul"...