| CristinaSNC a întrebat:

Ce credeti ca se intampla cu "sufletul" nostru dupa moartea corpului?

14 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Trece intr-o noua dimensiune, o ''noua lume'', un nou Univers pe care nu-l poate traversa in timpul vietii. Dimensiunea imateriala, Universul imaterial, sufletul sau energia continua sa existe si dupa moarte...se uneste cu Dumnezeu fiindca se stie din carti si din Biblie, cu totii UNA suntem, adica fiecare este PARTE din Dumnezeu.
Eu sper si cred ca mai exista''ceva'' dupa moarte.Nu vreau sa ma avant sa zic rai sau iad sigur dar ''ceva'' cred ca poate exista.
Altfel omul, viata si tot ce exista nu ar avea sens, scop, inteles, menire. happy Mi-e greu sa cred ca suntem aruncati la intamplare dintr-o explozie si traim din accident.happy Trebuie sa exista un motiv clar pentru care am fost creati de catre Creator.Se spune ca moartea nu exista cica doar e o poarta catre o alta lume sau eliberarea sufletului de trup.Eu cred putin asta.Si sper.
E doar parerea mea.
O zi faina.

| CristinaSNC explică (pentru AvalohAlyn):

Exact asta imi zic eu mereu : " mi-e greu sa cred ca suntem aruncati la intamplae dintr-o explozie " si ca intreaga noastra e mai mult un accident. Treaba e ca nu vreau ca intreaga mea existenta sa se termine la o groapa si 2 metri cub de pamant.

| RAY a răspuns:

Nimic,murim si gata

| sublime89 a răspuns:

Inainte sa te intrebi asta, trebuia sa te intrebi de unde stii ca exista acest "suflet". Nu exista nimic care sa demonstreze existenta lui, si nimic care sa ne convinga ca nu e mai mult decat un produs al imaginatiei noastre. Daca vrem sa aflam adevarul, nu ne putem lasa indusi in eroare de ceea ce ne dorim sa fie adevarat. Realitatea nu tine cont de sentimentele si dorintele noastre. Doar pentru ca ceva e "greu de crezut", nu inseamna ca e fals. Doar pentru ca ceva nu ne pare logic sau acceptabil, nu inseamna ca nu poate fi adevarat. Asta trebuie sa inteleaga oamenii daca isi doresc sa aiba vreo sansa sa descopere realitatea care-i inconjoara.

Răspuns utilizator avertizat
| Suck a răspuns:

Sufletul meu e la fel de arătos ca şi corpul meu....deci,merge şi el la sufletul tau sa i-o... aşa cum face şi corpul meu cu al taum

| CristinaSNC explică (pentru Suck):

Nici nu ma asteptam la alt raspuns din partea ta laughing

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Suck):

Pacat ca sufletul tau e tot atat de potent ca si trupul tau.Indiferent ca o faci cu trupul sau cu sufletul rezutatul e acelasi, nu simte nimic laughing

| CristinaSNC explică (pentru FABULOSUL6000):

Nu te rade de sotul meu, te rog laughing

| Suck a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Eşti doar invidios că tu ai dat doar la o găurică si nu mai ai mult si te şi insorilaughing eşti mare gacicar,.ai 3 femei...două din ele sunt Manuela şi sor'sa, a treia....ghinionul eilaughing))

| Sociopat a răspuns:

Inceteaza sa mai existe.

| syd a răspuns:

Va fi la fel cum era inainte sa ne nastem

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se poate intampla nimic cu ceva care nu exista.

| Alexandra4500 a răspuns:

Se transforma in apa de ploaie. big grin

Nimic nu se intampla. Viata, natura isi continua mersul. Iar noi o sa ramanem doar o amintire pentru cei dragi, pana si ei vor muri, si tot asa.