| Neah a întrebat:

Voi ce credeti ca se intampla cu sufletul vostru dupa moarte?

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sper sa se duca si el amaratul, sa se linisteasca. Un somn de o vesnicie ar fi destul de echitabilthinking

| aaaa12345 a răspuns:

Se reincarneaza. Eu am vazut un om care era leit ca bunicul meu.omul ala m-am cunoscut si mi-a spus buna

| 4b a răspuns:

Suflarea de viata se duce la cine ne-a creat...trupul in mormant

| karlikuicsddd a răspuns:

Eu sunt de parere ca sufletul meu/ sufletele noastre se reincarneaza in alte trupuri. Oare de ce crezi ca majoritatea oamenilor au anumite amintiri pe care ei nu le-au petrecut sau nu le-au vazut niciodata, dar acele amintir li se par cunoscute? Datorita reincarnarii. Asta e parerea mea. In Teoria Evolutionista, Darwin zice ca omlul ar evolua din maimuta. Okay, daca atunci evolua din maimuta, de ce omul nu face asta si acum?! Iar Teoria Creationista este de partea Crestinilor si a Crestinismului. Eu sunt Ateu, si nu cred in zei sau alte minunatii. Funda?

| MrBrioshell a răspuns:

Cred ca se duce in rai/iad depinde ce am facut in viata asta