| anonim_4396 a întrebat:

Ce dovezi ai că religia în care crezi este cea corectă pentru a te salva(sentimentele nu sunt dovezi)?

8 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Dac-ai avea dovezi nu s-ar mai numi religie (credinta).

| RAY a răspuns:

Sunt convins de parerile mele - ma poti intreba orice cu privire la religie, biblie si Dumnezeu, sunt gata sa-ti raspund.

credinta e doar o convingere oarba in ceva man, dupa cum si o afirma un crestin, ei nu au nevoie de dovezi din contra daca le prezinti si mai fanatici devin

| Hammurabi a răspuns:

Întrebarea e puțin cam anapoda pentru că majoritatea credincioșilor cred în Dumnezeu nu în religie. Iar Dumnezeu e unic indiferent ce nume are în diferite religii.
Pe lăngă faptul că sunt foarte mulți care cred în Dumnezeu fără să fie adepții vreunei religii.

| xerxes1 a răspuns:

Acum lucrez la o noua religie.Este cea mai buna.
Dovezi inca nu am, dar pot sa fac rost.Crestinii s-au chinuit 2000 de ani sa fabrice dovezi.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Pentru mine n-a fost de ajuns sa am o religie ci a trebuit sa-mi intaresc convingerile. Insa pana la urma totul s-a legat si nu cunosc vreo alta religie care sa aiba un adevar mai bun. Sunt convins de parerile mele - ma poti intreba orice cu privire la religie, biblie si Dumnezeu, sunt gata sa-ti raspund.

Răspuns utilizator avertizat
| ExEquTeR123 a răspuns:

Dumnezeu nu exista si nici viata de apoi, religia impreuna cu dumnezeu au fost inventate in antichitate pentru a crea omul moral si pentru a il face sa nu ii fie frica de inevitabila moarte.Intr-un final cu totii suntem fiinte organice care se descompun si vor muri in timp.