| AdiTorrent7 a întrebat:

Ce fel de pom se afla totusi in gradina raiului?

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Din seria: "Ce plăcinte aducea Scufiţa Roşie bunicuţei-lupului?"

| danay72 a răspuns:

Nu se spune ce fructe erau.

| milan9 a răspuns:

Erau tot felul de pomi acolo, dar cred ca te referi in mod special la "Pomul cunostintei binelui si raului". happy

| sublime89 a răspuns:

Niciun fel de pom, pentru ca nu a existat gradina raiului.

| BlackSulphur a răspuns:

Meri, peri, pruni...

| Ben00 a răspuns:

Nu putem sti. Se pare ca era o lume spiritualizata diferita de cea in care traim noi. Materie mai putina, si perceptii mai puternice.

| Swan39 a răspuns:

Pomul amăgirilor.

| YesViRginia a răspuns:

Fructifer. astept funda

| Fferdy a răspuns:

Pomul Vietii si Pomul Cunostintei Binelui si Raului, dar nimeni nu stie cum arata. Funda?