| SaveTheNature a întrebat:

Ce inseamna pentru voi un om bun?
Pe o scara de la 1 la 10 cat de bun sunteti?

Răspuns Câştigător
| morningstar a răspuns:

Pentru mine un om bun (sau un prieten bun) este cel care imi este alaturi nu doar cand sunt bine, dar si in situatie dificila; este cel care imi spune adevarul in fata si stiu ca mi-l spune pentru ca tine la mine si vrea sa ma corectez; este cel care nu ma barfeste, nu linguseste, incearca sa ma inteleaga; este cel care incearca sa fie corect in orice situatie, chiar daca alegerea lui il pune in umbra; este cel care ma respecta si stie sa tina distanta impusa atat de mine cat si de el; este cel care nu imi jigneste familia.

9 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Bun este unul singur Dumnezeu.Bineinteles ca ne straduim sa aducem roada Duhului Sfant in viata noastra, sa umblam in Caile Lui sa facem fapte vrednice de pocainta.Dar acesta este Duhul Sfant care rodeste in noi, pentru ca natura noastra s-a schimbat.Suntem nascuti din Dumnezeu.

| FucktheSystem a răspuns:

Bunătatea e foarte relativă. Sincer nu știu să zic ce însemană pentru mine un om bun, probabil unul care se poatră bine cu mine.
Și nu pot să mă plasez pe o scară, eu sunt bună doar cu persoanele care merită, deci pot să fiu și pe poziția 10 și pe minus...

| MâţulMov a răspuns:

Pe o scara de la 1 la 10 sun cam pe la 7, sau 8...Cred.

| DulceCaLamaia a răspuns:

Un om carismatic, prietenos, care nu are prejudecatii si ii ajuta pe toti, dar mai presus de tot un om inteligent care isi da seama cand cineva il ia de prost si te lasa-n pace daca vede ca n-ai chef. Also, am un 4 pe scara... Bunatatii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine un om bun este acela care iubeste fara sa astepte iubire. Sa daruiasca fara sa astepte sa primeasca.Sa stie sa primeasca! Sa ajute fara sa astepte ajutor.S accepte oamenii asa cum sunt ei cu rele si bune. Sa aiba o inteligenta emotionala ridicata si compasiune cat cuprindehappy Eu? nota 6.50

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce intrebari stupide

| ZanaMatilda a răspuns:

Un om iubitor, intelegator, calm.Eu cred ca am 7

| moruzalex a răspuns: