| blueskies14 a întrebat:

Ce inseamna religia, credinta pentru voi? big grin

Răspuns Câştigător
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Manipulare in masa.

| byeddy a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Exact

| blueskies14 explică (pentru XxXBlackVampireXxX):

Super. Mai sunt oameni cu ochii deschisi pe aici big grin.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru blueskies14):

Putini, dar sunt. laughing

14 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Religia este una si credinta in Domnul Isus este alta.Ea se bazeaza pe dragostea lui Dumnezeu.

| Raniia a răspuns:

Credinta ma ridica deasupra circumstantelor.Credinta imi da putere sa fiu multumita, chiar si atunci cand viata nu are sens.Credinta este bastionul care ma apara cand sunt asaltata de ganduri chinuitoare despre ce s-ar putea intampla sau despre ce s-a intamplat.Credinta este o componenta esentiala a relatiei mele cu Dumnezeu si a capacitatii mele de a fi multumita.

| danay72 a răspuns:

Exista foarte multe religii cu idei total diferite si care n-au treaba cu respectarea Bibliei.Insa,forma de inchinare aprobata de Dumnezeu corespunde Bibliei, iar inchinatorii ei nu-si cauta scuze de la respectarea normelor divine.De fapt, conform Bibliei exista o singura forma de inchinare aprobata de Dumnezeu si aceea ar trebui ca oamenii s-o caute.Isaia43:10-12,Matei7:20-23,Iacov1:27,Efeseni4:5

| Thunderstruck a răspuns:

O prostie care ne face sa involuam.

| Încrucişătorul a răspuns:

Religia =/= credinta.

Asa cum negru =/= alb.

| 4b a răspuns:

Credinta in Hristos imi este de ajuns p'acest pamant.
Sanatatewinking

| Assu53 a răspuns:

Eu cred in dumnezeu happy dupa cum sti toate religiile au un dumnezeu

| OaNaArEcOnTpEtPu a răspuns:

Dumnezeu.Simplu!
Pa`pa!

| Qinz a răspuns:

Ma face sa vad dincolo de aceasta iluzie absurda si sa pot sa privesc totul ca fiind posibil, si sa nu limitez doar la material ca sa pot ramane cu mintea-n treaga si sa pot privi realitatea dintr-o perspectiva mai ampla si mai avansata.

| byeddy a răspuns:

O mare minciuna

| UnicornulInvizibilRoz a răspuns:

Nimic. Cel mult o opera literala ce se poate incadra la categoria "Beletristica".