| Anonima3000 a întrebat:

Ce inseamna sa faci pact cu diavolul? Cu ce te alegi din asta? Te mai poti intoarce la Dumnezeu daca faci acest pact? Si cum faci, spui o incantatie ceva? Nu inteleg.

Multumesc anticipat pentru raspunsuri! ^_^

Răspuns Câştigător
| iLau a răspuns:

Http://satanismul.blogspot.ro/2008/01/ritualul-legamantului.html. Pe acest site sunt multe chestii interesante legate de satanism. Poti sa te uiti peste. si da, poti sa retragi si Satan te v-a ierta pentru asta.

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Se face cam cum se face şi pactul cu Moş Crăciun - în imaginaţie.

| danay72 a răspuns:

Faptul de a intra in legatura cu Diavolul este foarte periculos.

| Doub a răspuns:

Pai majoritatea vedetelor din industria muzicala si din lumea hollywood-ului si-au vandut sufletul diavolului:Lady Gaga, Katy Perry, Eminem, Rihanna Beyonce, Jay z si lista poate continua. Katy Perry chiar a recunoscut intr-un interviu ca si-a vandut sufletul pentru faima si avere. Odata ce faci acest pact satana iti controleaza in totalitate mintea si devi doar o marioneta, deci nu stiu daca te mai poti intoarce la Dumnezeu. Daca vrei sa afli mai multe cauta si tu documentare despre "illuminati" sau "noua ordine mondiala".

| sublime89 a răspuns:

Ai fost indusa in eroare de persoanele din jurul tau care nu stiu pe ce planeta traiesc. Nu exista "pact cu diavolul", cum nu exista nici diavol.

| digital7shady a răspuns:

Da like la pagina de FB a iadului, donezi 5 euro si folosesti codul unic primit. Nu e greu, trebuie doar sa fii foarte prost.

| SpookyKid a răspuns:

E o prostie, nu exsista asa ceva, oamenii care vorbesc despre asta exgereaza urat de tot