| NicoletaEmanuelaBulai a întrebat:

Ce limba vorbeste Dumnezeu?

22 răspunsuri:
| Florin9Florin9 a răspuns:

Pe toate.

| Geici7474 a răspuns:

Nu vorbeste.

| Henrypericolpublic a răspuns:

Pai teoretic pe toate.Practic nu vorbește dar cand îl vizează cineva vorbește în limba lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Engleza, ofc.

| Steregoi a răspuns:

Limba sufletului. happy

De exemplu Vineri il intelegea pe Robinson Crusoe pentru ca amandoi isi intelegeau trairile sufletesti deductive inclusiv prin gesturi. De exemplu cand un om rade stii ca e bucuros fara sa rosteasca niciun cuvant.

| Octavian199 a răspuns:

Daca era asa de puternic, scria biblia singur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roaman, evident. Doar sunt pe site, nu? Si apoi, era greu sa ma intrebi direct?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Geici7474):

De unde stii, doar nu ai stat de vorba cu mine niciodata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Henrypericolpublic):

Ce aberatii! Spre exemplu, swahili nu vorbesc. Si nici pashtu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Steregoi):

Profund, profund. Greu sa nu faci diferenta dintre carte si realitate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Octavian199):

Corect! De aceea i-am pus pe oameni sa o scrie. e cel mai tare basm scris vreodata, nu?

| Octavian199 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si astia nu se prind deloc.

| SG1995 a răspuns:

Maghiară. laughing

| Steregoi a răspuns (pentru anonim_4396):

Da-mi un exemplu.

| RAY a răspuns:

Ebraica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Steregoi):

Inca esti confuz, Puishor! Dar ajungi tu si la 13 ani si te mai lamuresti un pic. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Poate chiar daca cineva ne-ar spune tot nu am intelege. Noi acum ne folosim de corzile vocale producând vibratii-sunete. Nu stim ce legi "fizice" sunt in Imparatia Lui deci nu stim cum comunica. Iar limba este una universala, cel mai probabil, El fiind absolut.

| Geici7474 a răspuns (pentru anonim_4396):

Omg dumnezeu vorbeste cu mine nu creeed

| Steregoi a răspuns (pentru anonim_4396):

Cuvintele tale nu valoreaza nimic daca nu vii cu explicatii ci doar cu sarcasme.

Răspuns utilizator avertizat
| Jeonghyeo a răspuns:

Tiganeasca cu accent italian

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ce crezi?