| GeorgianaDragus a întrebat:

..

Dumnezeu ce limba vorbeste pentru a se intelege cu fiecare dintre noi? thinking

FUNDA!

9 răspunsuri:
| тøхх a răspuns:

Dumnezeu vorbeste orice limba.

| diana_4229 a răspuns:

Initial evreasca dar vorbeste toate limbile(fiindca e DUMNEZEU si le stie pe toate care exista)

| Kiko a răspuns:

Dumnezeu vorbeste cu sufletele noastre, nu cu noi in sine, iar sufletul nostru vorbeste limba iubirii, a fericirii si a binefacerii, limba care este vorbita de dumnezeubig grin

| Maddu a răspuns:

Intrebare retorica. Dumnezeu vorbeste limba mutilor!

| mada00madalyna a răspuns:

Dumnezeu vorbeste toate limbile lumii.Este ceva divin.Defapt Dumnezeu vorbeste o singura limba prin care ne comunica tuturor vorbele Sale iar noi le intelegem in limba noastra.

| DjMariusFresh a răspuns:

Dumnezeu e creatorul nostru si el a dat fiecare limba pe pamant asa ca LE cunoaste pe toate
funda!

| allesandra a răspuns:

Presupun ca ne intelege pe toti; deci vorbeste toate limbile

| andreea95 a răspuns:

Dumnezeu a creat lumea. deci el stie orice limba posibila si imposibila...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista dumnezeu.prea multe intrebari fara raspuns in ceea ce-l priveste. daca exista se arata. cu ce il ajuta chestia asta cu (el sta in cer si nu se arata) pai nu se plictiseste atatia ani sa stea singur? as avea mai multe despus pe aceasta tema insa deja am iesit in afara intrebarii tale.