| MosCraciun a întrebat:

In ce limba vorbeste Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| Sylx a răspuns:

Dumnezeu se face inteles oricarui om, doar suntem creatia lui! In biblie se vorbeste de amestecarea limbilor in perioada construirii turnului Babel, pina in acel moment toata omenirea vorbea o singura limba. Relatia Om-Dumnezeu este una particulara, fii sigur ca atunci cind te rogi Dumnezeu te intelege... este Creatorul tau!

15 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Limba fiecaruia dintre noi, pentru ca suntem opera lui, si este, asa cum a zis @onutzu, atoatestiitor!

| anad a răspuns:

Dumnezeu nu vorbeste in limbaj articulat, discursiv. Comunicarea cu El este dincolo de cuvinte in limba credintei, a iubirii, a binelui.

| Catalion a răspuns:

In toate limbile, chiar si cele necunoscute de noi.

nony
| nony a răspuns:

As vrea sa-l aud pe D-zeu cum vorbeste chinezeste sau tiganeste rolling on the floor

| Razvan a răspuns:

Ai auzit de "Atotstiitor"?thinking
Asta presupune ca nu are probleme ligvisticehee hee

| Vizitiul a răspuns:

"Numai Infinitul cunoaste Infinitul!"
"Numai Dumnezeu cunoaste pe Dumnezeu!"

| Klara a răspuns:

Isus vorbea aramaica, dar Dumnezeu... le vorbeste pe toate, nu stiu laughing

| Skeletonized a răspuns:

Dumnezeu nu vorbeste limba oamenilor no talking

| Good Cat a răspuns:

A ta, a mea, a tuturor.
Si da. Ma abtin de la alte comentarii.

| mecfoy a răspuns:

Foarte amuzant omule! Si ca sa nu las loc de ambiguitate, sunt ironic!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

LIMBa suprema

| Miss Maddy a răspuns:

In toate limbilehappy

| EternalColor15 a răspuns:

Dumnezeu nu vorbeste o limba speciala El vorbeste pentru fiiecare in parte, Iisus vorbea in ebraica.

| Arfina a răspuns:

Faci misto de noi?! Fara suparare, dar intrebarea ta mi se pare stupida straight face adica, pe bune acum! Dumnezeu vorbeste cu fiecare in felul sau, din moment ce el a creat lumea! straight face @nony si eu as fi curioasa, mai ales tiganeste rolling on the floor lmao rolling on the floor

| Beny95 a răspuns:

Si raspunsul corect : Nu stiu!