| Jameson a întrebat:

Ce pacate nu se mai iarta niciodata?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Hula impotriva Duhului Sfant nu va fi iertata nici acum nici in veacul viitor.

23 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Sinucidere, homosexualitate, avortul, crima etc

| Allrc24 a răspuns:

Hula impotriva Sfantului Duh nu se iarta nici in veacul acesta nici in cel viitor
http://cristianet.fr/....../index.php

| DrunkenRat a răspuns:

Alea pe care nu le regreti.

| Anonymus314 a răspuns:

Sinuciderea este de departe, cel mai grav pacat, acest pacat nu se mai iarta, intrucat nu te mai poti spovedi dupa aceea. In rest, toate pacatele se pot ierta daca te caiesti si te spovedesti.

| GusWaters a răspuns:

Daca ma intrebi pe mine,pacatele de moarte sunt prostia,cocalarismul(in orice forma vine acesta),superficialitatea,ipocrizia,incapatanarea nejustificata si lipsa de cunoastere.Dar din ce stiu eu pacate de neiertat in statul in stat numit religie,sunt hula catre divinitate, sinuciderea, pruncuciderea si alte de genul.

| Catalinnna a răspuns:

Orice pacat ce nu este marturisit si pentru care nu se respecta canonul dat de duhovnic

| adi97 a răspuns:

Pai toate se iarta e normal ca omul este la tot pasul ispitit si face pacate dar chiar si atunci cand faci pacate uriase si iti ceri scuze de la Dumnezeu cu adevarat se iarta.Nu degeaba Hristos a spus intr-una dintre fericiri:„Fericiti cei ce plang, ca aceia se vor mangaia" (Matei 5, 4).

| Toluk19 a răspuns:

Singele lui Iisus iarta orce mila!

| AlexCrb a răspuns:

Prostia!

| FantasyAngel a răspuns:

Din cate stiu eu cam orice pacat se iarta atunci cand te caiesti sincer pentru ca Dumnezeu vede ce e in inima ta asa ca degeaba te duci tu si te spovedesti pe la nu stiu ce preot ceea ce mi se pare o aberatie daca tu in inima ta nu regreti atat de mult ce ai facut.

| dienuta1990 a răspuns:

Fara indoiala pacatul care nu se iarta niciodata e avortul.

| adisuper a răspuns:

Prostia este păcatul suprem, offff stai că am încurcat ˘borcanele˘, asta era în altă parte...la creştini singurul păcat care nu se iartă este hula la duhul sfant

| Archdaemon a răspuns:

Eu nu cred in pacat...pacatul nu exista

| protos87 a răspuns:

"Adevarat graiesc voua, ca toate vor fi iertate fiilor oamenilor, pacatele si hulele cate vor huli; Dar cine va huli impotriva Duhului Sfant nu are iertare in veac, ci este vinovat de osanda vesnica." (Marcu 3, 28-29)

| bogdan1413 a răspuns:

Cel mai mare pacat care nu se iarta este sinuciderea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pacatul pe care nu l-ai facut inca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic nu este de neiertat atunci cind ai puterea sa o faci. Iisus i-a iertat si pe cei care L-au ucis.Noi de ce nu o putem face? Toti stiu doar cearta,ura,dusmanie, etc cind de fapt, sintem doar simpli muritori.Numai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sinuciderea! Asta-i singuru'! Mama e profa de religie, BELIVE ME! sooo, nu poti sa iti iei viata pentru ca DUMNEZEU e Singurul care ia vieti si da vieti! Fonda?

| RetardedRacoons a răspuns:

Stampila de vot pe Traian Basescu, nu se iarta niciodata.

| romario97 a răspuns:

Pacatul de a te certa cu parinti

| romanyta a răspuns:

Ca te-ai nascut