| AvalohAlyn a întrebat:

Dumnezeu ne mai rabda sau va distruge/sfarsi lumea?

5 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Dumnezeu a intocmit un PLAN cu omenirea si o va termina cand a hotarat EL ca este momentul final.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da aparca dumnezeu ar trebui sa fie bun si iertator
nu aprig si razbunator nu?

si la urma urmei de ce sa nu ne suporte?

nu suntem noi dupa chipul si asemanarea lui?

| Celcestietot a răspuns:

Da' chiar ma mir cum de ne mai rabda, asa banuiesc ca mai exista macar 1 Lot in lumea asta si dupa Biblie exista, deci nu stiu ce mai asteapta Dumnezeu, culmea ca nu actioneaza. Din perspectiva altor religii suntem in epoca fierului, deci ca o analiza totala toate religiile originale sunt de acord ca sfarsitul va veni in curand.

| mentholinks a răspuns:

Pai rabda ce sa faca si el.a

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Domnul este încet la mânie și bogat în bunătate, iartă fărădelegea și răzvrătirea, dar nu ține pe cel vinovat drept nevinovat și pedepsește fărădelegea părinților în copii până la al treilea și la al patrulea neam." - Numeri 14:18.