| AvalohAlyn a întrebat:

Ce parere aveti de ce a facut Walter Scott? A vrut cu inversunare sa scrie o carte impotriva lui Dumnezeu,care sa ii conteste existenta,care sa arate ca nu exista Dumnezeu,si-a propus sa se documenteze si sa arate oamenilor ca nu exista Dumnezeu si cand a inceput sa se documenteze a vazut ca El exista, ca Dumnezeu exista si ca sunt mai multe dovezi ca exista decat ca El nu exista.Complexitatea vietii umane,Universului,Terrei l-a convins si a ajuns sa creada in Dumnezeu si sa ii fie recunoscator.Ce parere aveti? El exista,daca Il cauti,Il vei gasi! Hristos este Calea, Adevarul si Viata!

Răspuns Câştigător
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Indiferent cum Il cauti Il gasesti!

31 răspunsuri:
| obelix2266 a răspuns:

Walter Scott e si el un muritor ca toti noi.A vrut sa se evidentieze si sa fie cunoscut si mai mult, si a dat cu capul in zid. Ca sa vezi unde lacomia si inganfarea il duce pe om.