| 393Dan a întrebat:

Ce parere aveti despre asa o posibilitate: ca ateismul ar fi doar o schema creata de cei de Sus, prin care sa-i separe pe cei puternici de Duh de turma. Din cauza ca Raiul e in criza de locuri libere, dupa ce Iisus a calcat pe pamant si a exaltat crestinismul, facand Raiul o destinatie simpatizata de muritori xD

Răspuns Câştigător
| ShaOfHatred a răspuns:

Cristosele iarta-l ca nu stie ce zcie

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| T0T a răspuns:

Dacă ar fi schemă de sus de ce nu se arată Dumnezeu și o dejoacă? Ateismul e o credință ce se bazează strict pe ceea ce vezi și cunoști. Normal că sunt unele lucruri necunoscute nouă însă au și ei dreptatea lor. Nu văd ateismul ca pe o metodă de manipulare însă creștinismul deseori l-am văzut așa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ateismul este creat de aceeași rasă de oameni care a creat și creștinismul. Ori că ești ateu, ori că ești creștin, lor le convine de minune.

| Teffan a răspuns (pentru anonim_4396):

"Ori că ești ateu, ori că ești creștin, lor le convine de minune."

Si ce scop au de le convine asta?

| Drimmero a răspuns (pentru Teffan):

Tu chiar nu realizezi ca Ottus are o gramada de trollisori aruncati pe site? care mai de care, e prea evident cu cine stam de vorba,, nu stiu daca sa zambesc sau sa-mi pun mana in cap la ce imaturitate arata/

| 393Dan explică (pentru Drimmero):

Tu de mine vorbesti sau de hnjugvnkl?

| Drimmero a răspuns (pentru 393Dan):

Te simti cumva?

| 393Dan explică (pentru Drimmero):

Intreb si eu, ca Klon mi-a raspuns atat mie cat si tipului cu masina pe profil.

| Teffan a răspuns:

Nu exista asa ceva.

Toti suntem oameni diferiti, cu diferite concepte despre viata si n-are cum sa existe o asemenea teorie a consipratiei, bazata pe judecata unui om.

| Pufoșenia666 a răspuns:

Sa știi că e o idee buna acum stau și mă gândesc la asta. Și cine știe poate ai dreptate