| DumnezeuTatal a întrebat:

Ce parere aveti despre contruirea unei moschei in Bucuresti?
http://adevarul.ro/......index.html

13 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

„Loc de învăţătură, nu de propagandă" laughing, ce ar putea invata oamenii intr-o moschee-biblioteca daca nu e vorba de propaganda?

| AvalohAlyn a răspuns:

O cheltuiala inutila si mai ales un gest si o idee stupida pentru ca Romania e tara crestina nu musulmana deci nu ne trebuiesc moschei...chiar daca exista in Romania si musulmani.

| drutzix a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Romania e tara seculara nu crestina. Din cate am inteles banii vin de la arabi deci Catedrala Prostirii Neamului e o cheltuiala inutila.

| Mădă0611 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Scrie in articol, banii sunt de la turci, terenul e donat de tara noastra, imprumutat de fapt. Ce mi se pare amuzant e asta "Faptul că terenul ne-a fost atribuit nouă, comunităţii musulmane, de către Guvern, vorbeşte de la sine despre respectul şi înţelegerea etnică din România." laughing) Ia du-te in musulmania si zi ca nu esti musulman, sau ca vrei un teren de 5 milioane de euro, sa zicem, pentru a construi o biserica ortodoxa. Era o vorba: in tarile in care musulmanii sunt minoritari, sunt obsedati de drepturile minoritarilor, in tarile in care sunt majoritari, nu exista drepturile minoritarilor.

| CinevaNou a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Da, mai bine faceau 2 catedrale ale mantuirii neamului.

| AvalohAlyn a răspuns (pentru CinevaNou):

Nu..cred in Dumnezeu dar consider ca nu e nevoie nici macar de una singura Catedrala a mantuirii neamului...e nevoie mare de spitale si scoli.

| sublime89 a răspuns:

Moschei sau biserici, tot acolo suntem. Ambele sunt doar cladiri unde oamenii se aduna sa venereze propria lor versiune a unui zeu imaginar. Cu cat sunt mai multe cladiri de acest gen intr-o tara, cu atat vei avea mai multi oameni paraleli cu realitatea. Noi avem de scoli si de universitati bune, unde oamenii sa fie educati in ale realitatii, si nu amagiti cu basme. Altfel o sa ajungem un popor si mai prostit decat suntem deja.

| suffarstar a răspuns:

Daca tot asa, sa li se puna la dispozitie si cateva mii de Ak-47, C4 sau ce jucarii mai folosesc ei, pentru legitima aparare, nu pentru alta, doar nu s-or apuca de atentate, doamne feri, teroristii astia-s baieti buni, de caracter!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci trebuie sa stabilim data demolarii, de pe acum...

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, o mare prostie in loc sa se investeasca in scoli si spitale se investeste in biserici, moschei si mai stiu eu cesad dar asta e, atata timp cat biserica produce bani n-ai ce sa faci.

| AlexeHellsing a răspuns:

Mi-e indiferent...

| Resurrection a răspuns:

Nu am deloc o parere buna...:\

| Kaleo a răspuns:

Trist este ca sunt invitati si li se ofera toate conditiile. Buna pepiniera pentru teroristi, chiar sub nasul nostru!