| GoldandSilver a întrebat:

Ce parere aveti despre discriminarea religioasa?

Răspuns Câştigător
| angelicsin a răspuns:

Fie care este liber sa vreada ce vrea sau sa nu creada in nimic e o alegere personala, la fel ca chilotii...

discriminarea pe tema asta este acels lucru cu a fii dicriminat pentru ca prti chiloti albi sau negru sau ca nu porti deloc... o prstie decare doar imbecilii si retardatii (in categoria asta se incadreaza 99% din cei cu religie) sunt capabili

11 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Discriminarea este o problema grava, iar legislatia o pedepseste.

Răspuns utilizator avertizat
| maryarebecca a răspuns (pentru Acidacetilsalicilic):

De ce crezi asta?

| maryarebecca a răspuns (pentru Acidacetilsalicilic):

Cred si eu ca discriminarea este o problema grava...
Indiferent de orientarea religioasa suntem oameni, suntem egali...
Importanta este credinta.
Dumnezeu nu o sa ne eticheteze!

| danay72 a răspuns:

Un crestin adevarat nu manifesta discriminare fata de nimeni, ba din contra este rezonabil cu oricine.

| Acidacetilsalicilic a răspuns (pentru maryarebecca):

Adică "de ce cred" ce?

| Acidacetilsalicilic a răspuns (pentru maryarebecca):

Eu cred în Hidrogen. Tu poți să-mi respecți credința mea și să nu mai susții că zeul în care crezi tu e cel care a creat Universul?

Răspuns utilizator avertizat
| angelicsin a răspuns (pentru danay72):

Ti-as sugera sa consulti istoria religie tale inainte sa faci astfel de afirmatii... despre o religie care ardea oameni pe rug pentru ca au descoperit ca pamantul se invarte in jurul soarelui si nu invers, pentru ca au gasit o pisica neagra sau un liliac in casa unei femei, si care a initiat razboaie care la vremea respectiva ar fi putut fii considerate genocid doar pentru diferente de religie, iti dau doua nume de faimosi crestini mai contemporani cu noi, Htler si Stalin...

| danay72 a răspuns (pentru angelicsin):

Eu am fost foarte clara, am spus,, un crestin adevarat''.Tot ce ai zis asa e, aceasta aratand ca ei nu aveau de fapt nici o legatura cu Dumnezeu si cu Biblia.Religia adevarata nu se implica nici in razboaie, nici in nimic care contravine normelor Bibliei, ba din contra manifesta o iubire sincera fata de toti oamenii.Religia din care fac parte chiar a fost persecutata de Hitler, gazandu-i pe multi dintre ei pentru ca nu semnau cum ca renunta la convingerile lor religioase si se recunosteau dintre ceilalti in inchisori pentru ca aveau ca semn triunghiurile violete.Sunt intru totul de acord cu tine legat de ce a facut crestinatatea, dar aceastea nu le-a practicat niciodata religia adevarata.