| Thunderstruck a răspuns:

Si Isus, fondatorul sectei crestine era mason de gradul 33. Avea tatuaj cu o piramida.

| Noah4823 a răspuns (pentru Thunderstruck):

Thunderstruck, pentru cultura ta genereala Isus(Magarul) nu a fost fondatorul a niciunei secte.Iar Crestinismul nu este o secta, este o credinta, un adevar, infintata de Iisus.

| Exilee a răspuns (pentru Thunderstruck):

DU-te la somn si sa nu te gasesc 2 zile pe acest site. Executa ordinul!

| Thunderstruck a răspuns (pentru Noah4823):

Pentru cultura ta generala, Isus nu inseamna magar in nici o limba, a fost fondatorul sectei crestine, care mai tarziu a devenit religie, si nu este un adevar, cel putin n-ai cum sa demonstrezi asta.

| Thunderstruck a răspuns (pentru Exilee):

Esti retardat? Zi daca ai ceva de zis, daca nu, taci.

| Noah4823 a răspuns (pentru Thunderstruck):

''O femeie, nu putea avea copii, motiv pentru care si-a chieltuit toti bani pentru a ajunge la moastele Sfantului Nectarie, cand a ajuns, din instinct i-a lasat, drept ofranda, verigheta.Peste 9 luni a nascut un baietel, care avea in palma verigheta femeii'' cred ca asta este o dovada, pe langa altele.

| Thunderstruck a răspuns (pentru Noah4823):

"Era odata ca niciodata, un mare dragon care a fost infrant de un print viteaz, apoi acesta s-a casatorit cu o femeie foarte frumoasa, toate astea cu ajutorul Inorogului Roz Invizibil". Pricepi unde bat?

| Noah4823 a răspuns (pentru Thunderstruck):

Da pricep, este vina mea ca am ales un exemplu care nu poate fi dovedit foarte usor. Dar atunci explica ''Minunea de la Inviere'', o sa spui ca este o metoda chimic, etc....De fapt este doar o minune, atat. Sau poate faptul ca toti ne-am tras din Adam si Eva, lucru dovedit stintific.

| Thunderstruck a răspuns (pentru Noah4823):

Chestia cu focul de la Ierusalim? E grav daca poti sa crezi ca de fapt e o minune...Lasand copilariile astea la o parte, cum adica e demonstrat stintiific ca ne tragem din Adam si Eva? Nu inteleg, explica.

| Noah4823 a răspuns (pentru Thunderstruck):

S-a dovedit stintific ca toti oameni se trag de la 2 oameni, similar cu ''povestea' Adam si Eva.

| Thunderstruck a răspuns (pentru Noah4823):

Asta zice si evolutia...Scuze.

| WholeWorldTeam explică (pentru Thunderstruck):

Mai grav este la tine ca daca vezi un material pe internet care iti "arata" ca Lumina este falsa tu crezi.winking

| Thunderstruck a răspuns (pentru WholeWorldTeam):

Dai pe-afara de inteligenta, nu stiu de ce mai discuti cu noi.