| Dizzyz a întrebat:

Ce parere aveti despre articolul asta? Sunteti pro sau contra.Argumentati! http://saccsiv.wordpress.com/......icii-rock/

16 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Cred ca a uitat sa scrie la final "Acest articol este un pamflet", altfel nu-mi explic thinking

| RockNbeer a răspuns:

Trebuie sa fi extrem de bolnav sa citesti toata tampenia aia.

| Dizzyz explică (pentru RockNbeer):

De ce zici asta?

| RockNbeer a răspuns (pentru Dizzyz):

Din primele randuri ar trebui sa-ti dai seama ca-i o tampenie.

| Dizzyz explică (pentru RockNbeer):

In orice caz, ce contine articolul ala sunt in primul rand multe minciuni.De exemplu la trupa AC/DC spun ca initialele au urmatoarele semnificatii:anti christ/death to christ.Iar pe wikipedia scrie clar ca vine de la alternativ curent/direct curent.Eu unul sunt contra.E o porcarie toatala si cred ca mi-am pierdut mult timp citind aia.laughing

| Furculingură a răspuns:

E o prostie, clar.
Dacă mai stai să citeşti şi comentariile te ia durerea de cap.

" Rockul este un gen de muzica de inspiratie satanica.
Rockul este mult mai periculos si mai spurcat chiar si decat manelele "

" Dar de fizionomia lor ce ziceti?
Eu cand vad un cantaret de rock satanist gen Osbourne, ma cutremur si schimb imediat canalul.
Au o infatisare, care cred ca se aseamana intrucatva cu a unui demon. "

Ce oameni dejtepty.

| Kaℓi a răspuns:

E prea mult de citit, mai bine astept filmul.

| aXy99 a răspuns:

M-am amuzat pe cinste citind acest articol. Ma bucur macar ca nu considera trupele de death, black metal sau grindcore, goregrind ori porngrind ca fiind satanice.

| Wøodenpints a răspuns:

O mizerie totală.
E ca și cum ai vorbi despre "creștinismul din christian rock" ca fiind ceva dăunător.
Satanismul este o religie ca oricare alta. Cu plusurile și minusurile ei. Mi se pare de căcat să arăți cu degetul spre un gen de muzică pentru că îmbrățișează o anumită religie.

Dar articolul e retardat. Vorbește de creștinism ca fiind binele absolut și orice nu-i în conformitate cu legile acestuia e neaparat rău.

| Vans a răspuns:

Nimic despre black metal? sau măcar death?
Sunt tristă. Nu şi-au făcut treaba cum trebuie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiam ca AC/DC inseamna Alternative Current / Direct Current...
Un pisat de articol. L-am citit printre randuri. Nu stiu ce vrea sa schimbe prin asta.
In mintea lui el se crede in masura sa ne "trezeasca la realitate". Cacat. Nu face altceva decat reclama pentru religia ortodoxa, una chiar proasta.
Din pacate exista oameni care chiar trateaza cu seriozitate si valorifica ce-a scris tipu' in articol. Oameni care sunt atat de incapabili sa studieze lucrurile in care se arunca cu ****.

| Northern a răspuns:

Citez>
"Trebuie să înţelegem că ateismul nu este reaua filosofie a celor fără de Dumnezeu, ci a acelora care sînt împotriva lui Dumnezeu. Altminteri, de ce L-ar huli, dacă nu cred în El?"

Ateii nu cred în Dumnezu.Îl neagă pur și simplu.
Cel ce a scris articolul mai spune, într-un mod oarecum, că toți ateii sunt și sataniști.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Ateism

Cine a scris articolul?

| Northern a răspuns (pentru Northern):

Ok,Florin Stuparu.Mi-am dat seama. :]]
E o prostie oricum.

| Polonic1 a răspuns:

Nu credeam ca mai exista oameni atat de idioti.

| AlexDNK a răspuns:

Parerea mea este ca e articolul tau si cautai sa il citeasca cineva...

| Dizzyz explică (pentru AlexDNK):

Iar parerea mea este ca aberezi.