| Axel22 a întrebat:

Ce parere aveti : http://www.youtube.com/watch?v=hbXCYdyoE8M&feature=playe r_detailpage?

Credeti ca chiar i s-a intamplat?

7 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

În ziua de azi sunt mulţi oameni care ar avea nevoie de o asemenea experienţă pentru că se pare că numai atunci se conving de faptul că Dumnezeu este acelaşi ca din vechime şi că El la fel lucrează printre oameni!

Dar se pare că mulţi nu cred pentru că aceste experienţe aparţin oamenilor care sunt din altă religie decât a lor şi atunci automat nu e adevărat!
Parcă Dumnezeu în ziua de azi nu mai lucrează ca altă dată, s-a schimbat, parcă Cuvântul Său nu mai are putere, El acum doar stă şi se uită la noi cum ne mândrim cu religia noastră 'bună' şi 'perfectă' şi ce mândru mai e de noi când ne vede aşa!
Oameni orbi, care deşi au ochi nu văd şi deşi au urechi nu aud!

Eu cred că e adevărată, am întâlnit oameni şi în realitate care au avut asemenea experienţe. Dumnezeu lucrează atât de minunat, cum omul nici nu îşi poate închipui şi tocmai oamenii care arată cu degetul către aceşti oameni şi spun că sunt rătăciţi, de fapt tocmai ei sunt pierduţi, sărmanii happy
Domnul şi azi ne vorbeşte şi azi mai face vindecări şi azi îşi arată Mărirea şi Puterea, Slavă Lui!

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Saracu, probabil, ca multi oameni au fost in moarte clinica, si multi spun ca au vazut un tunel, si se vedeau acolo, si erau bucurosi. Este interesant, caci in BIBLIE avem exemple de oameni care au murit, si ISUS, sau profetul Elisei, ILIE, ap. PAVEL, au facut cu ajutorul lui Dumnezeu invieri temporare ca sa se demonstreze puterea lui Dumnezeu de-a invia morti, intr-o lume noua, adica pe un pamant curatat, transformat in paradis. Dar nici unul dintre cei ce au fost in moarte si inviati, nu au spus nici cat timp au dormit, nici ca au fost in paradis, sau l-au vazut pe Dumnezeu si pe ingeri. Au murit iar, dar, acest om, si altii asemeni lui, afirma doar frumosul ce l-a vazut, dar este interesant, ca nu vede care este adevarul despre Dumnezeu, vrea sa mearga in cer, ori BIBLIA ne invata, ca nu poate carnea si sangele sa mearga la cer. ISUS a fost inviat intr-un corp spiritual, dar pentru ca sa fie credibila invierea sa, s-a materializat, si s-a aratat doar oamenilor care au crezut in el.Dar nici el ca este fiul lui Dumnezeu, nu a spus ca ar fi vazut paradisul, cand a fost in locuinta mortilor. Dar BIBLIA ne invata, ca Satan se va preface in inger de lumina si ii va amagi pe multi.

Răspuns utilizator avertizat
| Axel22 explică:

Si credeti ca ati avea nevoie de o experienta ca a lui pentru a va intoarce pe deplin la credinta?

| Esperança a răspuns (pentru Axel22):

Pe mine mărturia care m-a impresionat foarte mult a fost aceasta: http://www.youtube.com/watch?v=OQYgmnQ9whs

| ThisIsBIS a răspuns:

Da, sunt multe cazuri asemănătoare cu al lui, inclusiv în România.