| AvalohAlyn a întrebat:

Ce plan are Dumnezeu cu mine? Cum pot sa imi aflu destinul?

Răspuns Câştigător
| Irinel15123532 a răspuns:

Citeste noul testament. Dumnezeu o sa iti descopere acest plan, o sa vezi, doar trebuie sa i-o ceri, in rugaciune.

7 răspunsuri:
| MPersephone a răspuns:

Traindu-ti viata. Fiecare pas il dicteaza pe urmatorul si astfel aflii ce trebuie sa faci cu viata ta.

| Celcestietot a răspuns:

Urmează-L și poate că vei afla. Oricum planul lui Dumnezeu într-un cuvânt este ca tu să ajungi în Rai.

| Daniel323 a răspuns:

Rolul tau este sa te vaiti si stresezi comunitatea TPU cu intrebari tampite si repetitive.
Se pare ca te descurci.

| danut a răspuns:

NU EXISTA DESTIN, daca ar exista destin nu ar mai exista Liberul Albitru lasat de Dumnezeu. Habar nu aveti pe ce lume traiti. In functie de CE FACI si CUM TRAIESTI asa va fi si SOARTA ta. Nu ai nici un destin fiindca nu exista.

| mentholinks a răspuns:

Sa te întorci în țărână.

| Catrice a răspuns:

În nici un caz jucând jocuri toată ziua.

| Helper07 a răspuns:

Ai incercat macar sa-L intrebi pe El despre asta sau vrei sa auzi ce credem noi? Eu am auzit ca planul lui Dumnezeu cu noi are legatura cu talentele noastre spiritiale.