| AvalohAlyn a întrebat:

De ce am destinul ratat? Adica frant/distrus//trist/esuat? De ce am gena slaba si de ce nu am succes in viata? Dumnezeu a hotarat pentru mine dinainte de a ma naste ca o sa esuez in viata altfel nu imi explic.Toate merg prost.Am soarta/destinul/sorocul esuat/stricat/defect.

5 răspunsuri:
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Tu ai ales sa fie asa poate ca nu ai avut noroc in viata dar asta nu e un motiv sa te plangi toata ziua trebuie sa gasesti si tu ceva o pasiune ca altfel samai blocat in starea asta. Singuratatea e grea dar decat cu o tar+fa poate ca e mai bine asa. Ti-am mai spus din viata scapa cine poate https://www.youtube.com/watch?v=t7cCDvSrZ0w

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Putini sunt cei ce se nasc sub o stea norocoasa nu esti singurul pe Terra asa ca nu e un motiv de a te plange fii barbat.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Uita-te la acest serial are 134 de episoade http://www.serialesubtitrateonline.info/dae-jo-yeong/season/1/episode/1

Este despre un copil care s-a nascut cu energie imperiala dupa ce o stea cu energia lui Marte si Jupiter sau unit si au cazut in Fortul Ansi destinul lui este de a deveni rege pe acel pamant si de a conduce lumea, e foarte fain si bine realizat acel serial.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Nu Dumnezeu a hotărât, ci tu! Nu exista destin! Fiecare alege ceea ce face si asta ii influenteaza sănătatea. Dumnezeu a lăsat legi si porunci după care sa trăiască omul.Dar omul refuza sa le aplice.

| Atlantic007 a răspuns:

Norocul ti-l faci cu mana ta