| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa îmi aflu viitorul? Sa vad daca mai exista vreo speranta de mai bine si pentru mine? Dar gratuit. Ceva de astrologie dar fără dat bani.Îmi place și mie dar doar sa citesc astrologie nu știu sa interpretez
Cum pot sa îmi aflu viitorul deci? Destinul.

5 răspunsuri:
| EestiSodalane a răspuns:

Nu există nicio posibilitate sa-ti vezi viitorul. Oricine îți zice că există vrea să te fraierească și consideră că ești un idiot credul.

Vrei să ai speranță? Atunci speră. De ce ai nevoie sa vezi viitorul ca să speri? De ce ai nevoie de dovezi concrete? De ce nu poți pur și simplu să speri?

| Darius50boss a răspuns:

În biblie găsești speranța și în Cristos

| Whateverrr a răspuns:

Cititul în stele și orice practică de aflare a viitorului este o urâciune înaintea lui Dumnezeu, conform Bibliei, prin urmare eu te-aș sfătui din tot sufletul să nu cauți ceva ce nu i-a fost "destinat" omului să știe.
Însă Domnul are gânduri bune cu noi. În Biblie scrie că Toate lucrurile lucrează împreună spre binele celor ce-L iubesc pe Dumnezeu. Acest verset mi se pare definiția speranței. Există o condiție și o consecință aici.
Poate pe pământ nu avem tot ce ne dorim, însă știm că rezultanta tuturor aspectelor este bună pentru omul care-Și iubește Creatorul și până la urmă, își pune încrederea în El.

| Anonim027 a răspuns:

Hristos este singura speranta si nadejde vie

| Darius2122 a răspuns:

Viitorul dumneavoastră depinde de alegerile pe care le faceți în această viață. Dacă veți căuta să fiți pe placul Lui Isus Hristos, viitorul dvs. va fi în Rai cu El, dacă veți căuta să fiți pe placul lumii cu plăcerile ei viitorul vă va fi unul nedorit în iad.
Chemați-l pe Domnul Isus în viață dvs. să vă fie Domnul vieții dvs. și Mântuitorul dvs. Rugați-L pe Domnul Isus să vă ierte păcatele, să între în inima dvs. Și sa va scrie numele în Cartea Vieții.

Ieremia 29
11. Căci Eu știu gândurile pe care le am cu privire la voi, zice Domnul, gânduri de pace, și nu de nenorocire, ca să vă dau un viitor și o nădejde.
12. Voi Mă veți chema și veți pleca; Mă veți ruga, și vă voi asculta.
13. Mă veți căuta, și Mă veți găsi, dacă Mă veți căuta cu toată inima.
14. Mă voi lăsa să fiu găsit de voi, zice Domnul, și voi aduce înapoi pe prinșii voștri de război; vă voi strânge din toate neamurile și din toate locurile în care v-am izgonit, zice Domnul, și vă voi aduce înapoi în locul de unde v-am dus în robie.