| AvalohAlyn a întrebat:

Ce plan are Dumnezeu cu mine?

8 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Sa îți dăruiești viata Lui, sa trăiești pentru El și sa te ducă în tai. La fel ca pentru toți oamenii. 0Cine îl respinge e pe cont propriu.

| Mayhem666 a răspuns:

Vrea sa te sacrifice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai Dumnezeu știe.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Doare Dumnezeu știe Absolut nimeni altcineva. Dar are așteptări de la noi toți atâta pot spune. Căută le și le vei găsi sigur 100%. la100%.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Cel mai importanta este sa nu uităm Niciodată asta.

Iartă dacă vrei sa fi iertat. Făcând asta atunci Demonstrăm lui Dumnezeu cine suntem într-adevăr cu Adevărat de fapt căci sa ierți este o voința puternică iar Dumnezeu dacă vede voința asta în fapta noastră atunci știe ce are de făcut) Amin pentru noi toți.

| EestiSodalane a răspuns:

Acelasi ca la toată lumea: să te mântuiască. Îndumnezeirea ta, să te facă părtaș la viața eternă a Sfintei Treimi. Pentru asta e nevoie de pocăință sinceră și credință pentru tot restul vietii tale.

| IonelaIasmina a răspuns:

Dumnezeu are un plan diferit cu fiecare dintre noi. Un plan bun, bineînțeles, dar diferit! Dar...tu de unde vrei să știu eu ce plan va avea Dumnezeu cu tine? Ce ți se va întâmpla? De unde vrei să știm noi asta? Așteaptă și vei vedea, cu siguranță are un plan bun!

| Anonim027 a răspuns:

‭‭Ieremia‬ ‭1:5‬ ‭VDC‬‬
[5] „Mai înainte ca să te fi întocmit în pântecele mamei tale te cunoșteam și mai înainte ca să fi ieșit tu din pântecele ei Eu te pusesem deoparte și te făcusem proroc al neamurilor."
‭‭Ieremia‬ ‭29:11‬ ‭VDC‬‬
[11] Căci Eu știu gândurile pe care le am cu privire la voi’, zice Domnul, ‘gânduri de pace, și nu de nenorocire, ca să vă dau un viitor și o nădejde.
‭‭Psalmul‬ ‭37:5‬ ‭VDC‬‬
[5] Încredințează-ți soarta în mâna Domnului, încrede-te în El și El va lucra!
Tu sa ramai in ascultare de Dumnezeu si El isi va duce la bun sfârșit planul cu fiinta