| Constantin1963 a întrebat:

Ce reprezinta acesta imagine? Are vreo legatura cu o religie sau este un semn pagan? De ce apare pe bancnota de 1 dolar?
http://www.google.ro/......tp?/search

3 răspunsuri:
| Scarbo a răspuns:

Intreaba-i pe preoti ce inseamna. La biserica din satul meu pacurele sunt pline de acest simbol

| Dumniezău a răspuns:

Se zice ca e un semn Illuminati.Mai multe nu prea stiu ce sa zic. Daca te intereseaza cauta pe google.

| 22SWAG22 a răspuns:

Al treilea ochi. Ochiul atot-vazator.
Semnul se trage din Egipt, cam toti zei Egiptului aveau ochiul. Reprezinta si punctul maxim de cunoastere.