| AntipaticuPreasfant a întrebat:

Ce s-ar intampla daca in timpul unei adunari a pocaitilor, intr-un moment de liniste s-ar auzi asta:
http://www.youtube.com/watch?v=F9cqKafnUrk

Răspuns Câştigător
| FucktheSystem a răspuns:

Danutza ( mamă cât urăsc când cineva folosește tz în loc de ț), draga mea, creștinii adevărați n-ar da cu nuiaua după nici un ateu, că Dumnezo parcă le spune să fie buni și să-și iubească aproapele. Din câte îmi dau seama tu ești o fanatică care ar fi în stare să-i dea cuiva cu tigaia în cap doar că nu-i creștin.
Oricum, @Ema, ea să nu se supere? Cred că ar trebui să ne spui nouă să nu ne supărăm, că noi n-am jignit-o în nici un fel, am răspuns cât se poate de concret la întrebare în schimb ea ne-a jignit făcându-ne indirect proști.Deci Ema, înțeleg că ți la ea, că de are aceleași idei ca tine dar totuși nu noi am jignit-o ci ea pe noi, așa a învățat-o Dumnezeu? parcă trebuia să iubim aproapele nu să îl jignim? Nu se mai aplică chestia cu întorsul obrazului?

29 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Danuta
Nu te supara de rautatile lor.Lasa ca ii prindem noi si ii botezam pe toti ateii! Mi-a placut povestioara ta.

| EmaS a răspuns:

Danutza
Din pacate, acestea cred ca sunt influentele celui rau.Trebuia sa ii imprumute carutul si apoi sa mearga sa il stropeasca cu apa, sau sa cheme politia!(gluma)

| EmaS a răspuns:

FucktheSystem
Draga mea, eu nu am facut pe nimeni prost.Nu as face asa ceva.Arata-mi unde ti se pare tie ca am facut asta. Daca am fost inteleasa gresit, imi cer scuze!(am facut si eu o gluma, si ati interpretat-o gresit).

| FucktheSystem a răspuns:

Probabil s-ar gândi că e un semn de la Satan și ar fugii speriați...
Dra dacă ar apărea în momente de liniște ale adunărilor pocăiților melodii de genu m-aș convertii!

| FucktheSystem a răspuns:

Ema, nu mă referam că tu ne-ai făcut proști, mă referam că i-ai spus Dănuței să nu se supere la răutățile noastre dar nu noi am fost răutăcioși cu ea ci ea cu noi, nouă de ce nu se spui să nu ne supărăm la răutățile ei?

| Dumnezău a răspuns:

@Danutza27: N-am citit tot. Oricum, sugi!

Asa as merge si eu la biserica, sa ma spovedesc la Vortex smug

Apache
| Apache a răspuns:

Ar incepe babele sa danseze :
http://www.youtube.com/watch?v=Y4Ta12S1uPw

| Trinitas a răspuns:

As participa si eu la astfel de intalniri.

| Trinitas a răspuns:

@Danutza27
Moaamaaa ce de cuvinte!
Oricum iti irosesti ideile filosofice pe noi, pacatosii.

| Trinitas a răspuns:

Ok, unde-a disparut comentariul ala epic al Danutzei? waiting

| sandra2012 a răspuns:

Hai ca deja exagerati pe-aici pe cuvantul meu.fiecare e liber sa faca ce vrea, sa gandeasca cum vrea si asta e tot. Nu stiu ce tot aveti cu pocaitii, chiar nu va inteleg.

| monstrulet a răspuns:

Ce epica e melodia laughing

| Bogdanux a răspuns:

Mosheala de nota 11.

| Bogdanux a răspuns:

@Danutza27

Tu nu stii o boaba despre noi, si deja faci caracterizari? Get a life.

| Bogdanux a răspuns:

Crede-ma ca nu ma intereseaza povestile tale, mai bine puneai o poezie.Atata timp cat nu ma cunosti, taci din gura.Ai vrea sa dau un raspuns serios la o intrebare pusa la gluma? Ma rog, rau fac ca imi pun mintea cu tine.Arunca si tu o privire de ansamblu: dupa ce ca vorbesti si prost, mai faci si pe desteapta.

| Bogdanux a răspuns:

@FucktheSystem

Atata timp cat lor le convine, uita si de principii.

| Danutza27 a răspuns:

Ia uite neispravitii incep si dau si note, criteriu este invers prop cu inteligenta adica cel mai idiot raspuns are nota cea mai mare.
pentru @bogdan26, acum 4 ani au venit la tata niste pusti din bloc sa ii ceara un carut,tata nu are de lucru si ii intreaba la ce le foloseste,sa cada jos cind a auzit "pocaitii aveau o intrunire la polivalenta" si unul din pusti nici mai mult nici mai putin vroia sa umble in pielea goala dat cu crema de ghete cu carutul tatalui dupa el pe acolo. Tata om cu scaun la cap a luat batatorul si a tabarit pe ei, ma nu cumva oi fi fost si tu printre ei, daca da inseamna ca ai uitat lectia primita?

| Danutza27 a răspuns:

Din nefericire nu este o poveste, chestia cu carutul este o realitate si asta face sa se zbirleasca parul pe mine ca pe motan.

| Danutza27 a răspuns:

Pentru Ema
Tata a procedat foarte correct
1) Ideea ="de a se duce la adunarea pocaitilor de la polivalenta"
2) Motivatia :sa asculte cuvint de invatatura=Nu, sa faca rau =DA
3)Strategia care o vor aplica
4)Impartitul sarcinilor si logistica necesara
5)Procurarea celor necesare in ac caz caruciorul tatei si crema de ghete si cine stie ce mai aveau ei prin plan
6)Executia ideii=Punerea in aplicare
Ce a reusit tatal meu rupind batatorul pe ei
1)Au inceput sa gindeasca :daca ne ducem si la ala de la et 2 si o luam pe spianre nu e bine
2)Locatarii se cunosc de niste zeci de ani =oameni cu scaun la cap muncitori, au mai aparut si lichele dar putine.
3)Plin de remuscari ca nu da bine sa bati copilul omului tata a stat de vorba cu parintii lor sa-si ceara scuze, dar sa motiveze fapta sa.
4)Din contra a primit multumiri si tatal unui musteriu a inceput sa se vaite "ca el munceste de se speteste sa ii asigure de toate,ba si meditator pe la romana si mate,ce copil bun avea, dar de cind s-a inhaitat cu niste nenorociti, copilul lui este altul si are el ac de cojocul lui
5)Dupa toate cele de mai sus "Praful si pulberea s-a ales de planul lor" si tata are caruciorul in boxa de la subsol intact.
Ce se intimpla daca tatal meu le dadea carutul si ei duceau la bun sfirsit ce planuiau
1)Daca ii prindeau jandarmii parintii lor plateau o amenda de niste sute de lei, adica munceau 2 saptamini pentru distractia unui netrebnic
2)Veneau la usa la tata parintii lor cu gura mare Pai bine domnul… dumneata esti om cu scaun la cap cum ai putut sa te pui la mintea lor …

| Danutza27 a răspuns:

Pentru colegii de pe acest forum care plini de ingrijorare se intreaba : De ce a disparut postul meu, simplu
"Continut obscen "
Dau perfecta dreptate adminilor ca au sters postul si doresc sa cer scuze colegilor de forum care au citit cele scrise de mine si pe buna dreptate sunt deranjati.si nedreptatiti.
Citind acum cu foarte mare atentie si intrebarea pusa si raspunsurile primite recunosc prin ele numai citate din "Evanghelii ",si din "Vietile Sfintilor" doar vreo doua citate din "Faptele Apostolilor".Cel mai mult am cautat dupa un raspuns primit de la un coleg "N-am citit tot. Oricum,sugi! Asa as merge si eu la biserica, sa ma spovedesc la Vortex" si ce a postat el corespunde cu niste sfinti necanonici, sf "Paraipan si Burdujel "deci si el are perfecta dreptate sa se simta jignit de cele scrise de mine si il rog sa primeasca scuzele mele si sa se alature corului nedreptatitilor.

| morningstar a răspuns:

Nu crezi ca ai imaginatie prea multa? Ce s-ar intampla daca ai utiliza-o intr-un mod eficace, si nu pe aberatii?

| florin1979 a răspuns:

Mai voi nu aveti minte, nici pocaitii nici non-pocaitii. fiecare din noi trebuie sa recunoasca ca au o mica sau mai mare firca de dumnezeu, asa ca terminati cu sfada si faceti lucruri mai utiletongue

| Kosuchin a răspuns:

Danutza fato, stai ca nu pricep : deci pustii erau teribilisti si taica-tu i-a batut?
Fato, mai foloseste si tu punctul straight face.
Inca ceva : nu cred ca stii cum merg lucrurile prin mintea taranilor ortodocsi, de regula sunt reticenti chiar si fata de catolici.

| DreamAutopsy a răspuns:

Idem Trinitas laughing

| DracusorImpielitat a răspuns:

Ce m-am speriat cand i-am vz fata lui ala! in fn, probabil i-as da la m***e.

| DracusorImpielitat a răspuns:

@danutza27 esti o tampita, dc critici pe toti? te crezi Dumnezeu? si mie miai spus ca am incurcat pastila rosie cu aia verde, adica zici ca sunt drogata si am probleme cu vederea, sa iti fie rusine si sugeo.

| CautNume a răspuns:

Dar http://creativemonkeyz.com/category/roboti/page/4/ de la secunda 30 pana la secunda 38 :)) si cea de la sec 57 :))

| feuerundwasser a răspuns:

Haha. headbanging time.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi amintesc de o vrajitoare care a venit cu o Biblie la biserica si se uitau toti ciudat la ea.Iti dai seama ca ar exploda difuzoarele pentru ca Dumnezeu ar face asta numai sa nu se auda haraiala asta? Salutari