| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a întrebat:

Ce sa faci cand esti cazut la pamant? (depresie)
https://www.youtube.com/watch?v=qErYQLlnrXw&t=1s
Ce parere aveti despre videoclipul asta? Pe mine m-a ajutat mult :)

8 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Eu nu înțeleg cum poți cădea în depresie dacă ai o credință atât de puternică în Dumnezeul tău și consideri că îți e mereu alături. Mulți credincioși sunt de genul cum am văzut eu un videoclip. Era un preot catolic și cu nevasta lui într-o mașină și au luat un om care făcea autostopul. Omul ăsta era cam nesimțit iar preotul catolic nu a ratat șansa să se mândrească și să reacționeze(acțiuni care nu sunt în concordanță cu modestia, smerenia creștină). Într-un final acel tip a spus că e ateu și i-a făcut pe tipii ăștia ipocriți. De ce i-a făcut așa? A scos un pistol și a pus-o pe femeie să aleagă, viața ei sau merge pe mâna lui Dumnezeu și moare? Normal că a ales viața. A făcut același lucru cu preotul care a ales tot viața. Normal momentul a fost mult mai dramatic decât îl povestesc eu dar din păcate nu am găsit filmulețul. Tu ce ai fi făcut în situația aia? L-ai fi ales pe Dumnezeu sau viața? Și acum nu încerca să răspunzi la rece, că așa oricine poate. Pe același principiu cazi tu în deznădejde. Deznădejde față de ce? Față de tine(care ești creația lui Dumnezeu), față de viață(ce ți-a oferit Dumnezeu ție) deci practic și față de Dumnezeu. Deci oare chiar ești credincios? Întrebarea normal că e și la adresa sumedeniei de credincioși depresivi pe care îi tot văd pe aici.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru T0T):

Vorbeam despre cei care nu cred, cei care nu cunosc viata adevarata.

| Holiday a răspuns:

Pai parca pupatul in fund al spiridusului iti aducea multumire si fericire, cum dracului ai ajuns depresiv?!laughing

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru Holiday):

Holiday
Vorbeam despre cei care nu cred, cei care nu cunosc viata adevarata.

| Mclaren12 a răspuns:

Te lasi de crestinism. Mi se pare destul de eficient de vreme ce toti depresivii de pe categoria asta au fost crestini.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru Mclaren12):

Uita-te la videoclip, o sa te ajute happy

| Golyat18 a răspuns:

Prezinta destul de fain personajele biblice dar nu l-am urmarit pana la sfarsit. Eu cand sunt in depresie ascult rock in special death metal. Muzica ma vesela gen clubs imi face depresie. Nu am crezut ca o sa pot sa ii ascult pe cannibal corpse dar acum ii ascult.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru Golyat18):

Tu stii mai bine mane happy
"Toate îmi sunt îngăduite, dar nu toate îmi sunt de folos."