| SomethingStrange a întrebat:

Ce schimbari s-ar produce in viata societatiidaca toti oamenii L-ar adora cum se cuvine pe Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| M25M a răspuns:

Ar fi pace in lume, armonie, zambete sincere si profunde si inocente, imbratiasari mai multe si mai emotionate intre oamenii care nu se cunosc, mai multa iubire si mult roz peste tot.

7 răspunsuri:
| ramona30 a răspuns:

Pai ne-am intoarce in evul mediu. Am fi toti mai inapoiati, needucati si am renunta la calculator, telefon etc (instrumentele diavolului).

| Dorugar a răspuns:

S-ar intampla ce s-a mai intamplat acum 500 de ani!
Adica am trai in mizeria cea mai neagra, lipsiti de servicii medicale, si am vedea cu ochii nostri cum ne mor majoritatea copiilor!
Tu ce crezi?
Este bine sa fie asa cum a fost mai demult cand religia conducea lumea?

| M25M a răspuns:

Stii ca eram ironic prin raspunsul meu, nu?

| Alphawolf a răspuns:

Nici nu vreau sa ma gandesc! Ar fi haos in toata regula. Intr-o lume formata doar din indoctrinati religiosi nu ar mai exista cunoastere si adevar. Nu ne-am mai numi oameni, ci legume, sau o lume de nebuni.

| bismarck a răspuns:

S-ar produce schimbări majore. Dacă oamenii ar trăi o viaţă curată în teamă de Dumnezeu nu s-ar mai fura, nu s-ar mai ucide, n-ar mai fi prostituate, deci atâtea boli transmisibile, n-ar mai fi secete, inundaţii şi alte cataclisme prin care Dumnezeu ne atrage atenţia.

PS:Nu religia trebuie să conducă societatea, că ajungem în Evul Mediu. Dumnezeu trebuie să conducă societatea şi ajungem departe.

PS:SomethingStrange, you are strange but in a good way! happy Keep it up.

| SomethingStrange explică (pentru M25M):

Da stiu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi Noua Ordine Mondiala unde popi si vaticanul ar conduce lumea si oamenii ar fi prosti ca oile inapoiati.