| anonim_4396 a întrebat:

Ce scrie in biblie (geneza si apocalipsa) despre Afghanistan?

6 răspunsuri:
| StrongHeart a răspuns:

De ce nu o citesti?

| anonim_4396 explică (pentru StrongHeart):

Am citit biblia aia, ma tot repet la fiecare. As vrea sa imi raspunda cei care stiu despre ce este vorba. As vrea sa nu ma mai distrageti de la subiectul care il deschid.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gen. 16:12

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Https://biblehub.com/genesis/16-12.htm
Ia uite ce de variante de traduceri aici.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Așa, și?
Citește Septuaginta, este mai aproape de original. De fapt, din Septuaginta citau și apostolii.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Bubui... Nici macar n-ai vazut ce site este, nici nu stii ce vorbesti, vi beat sa dai raspunsuri la un subiect care nu il intelegi.