| EmaS a întrebat:

Ce se intampla cu cei care nu Il accepta dar nici nu Il resping pe Dumnezeu? http://www.youtube.com/watch?v=XhOAMoXg1hM

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Nu îL acceptă pentru că nu vor, sunt prea mândrii şi plini de "EU".
Nu acceptă în ruptul capului că există un Creator căruia trebuie să te supui, ei vor să fie "liberi" şi să facă tot ce le taie capul...deci ce să se întâmple?
Îmi vine in minte doar "Plânsul şi scrâşnirea dinţilor"

37 răspunsuri:
| Esperança a răspuns (pentru RAY):

Nu trebuie să mori ca să ştii ce e dincolo. Dumnezeu ne-a lăsat scris în Biblie ce e dincolo + marturisiriile atâtor oameni care au avut experienţe de genul acesta, şi nu mă refer la moarte clinică, ci la cei care au fost răpiţi în Duhul şi duşi acolo pentru a putea spune şi celor de pe Pământ că Iadul şi Raiul există!
Şi cine vrea să creadă, bine îi va fi!

| RAY a răspuns (pentru Esperança):

Eu te-am intrebat ai murit? ai spus ca nu ai murit deci nu sti nu ma intereseaza ce spui nu ai murit tu ai spus-o cand vei muri atunci sami spui

| Esperança a răspuns (pentru RAY):

Sunt oameni care au murit şi au înviat.
Dar crezi dacă îţi dau să îi asculţi?
La fel şi eu,dacă ţi-aş spune vreodată că am fost dincolo şi am văzut tot ce se întâmplă m-ai crede? Nu!
Pentru că oamenii ca tine, nici dacă ar învia cineva din morţi nu ar crede!
Deci aceata este doar un motiv, este doar o scuză!

Oricum consider că am discutat destul, aş vrea, măcar odată, să încheiem prieteneşte, fără jigniri, dacă se poate bineînţeles!

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Da,pentru ca nu exista cale de mijloc si tu ai ales!

| RAY a răspuns (pentru Esperança):

Sunt oameni care au murit şi au înviat
desigur ca as crede daca as vedea cu ochii mei ca x moare si dupa 72 de ore se trezeste atunci las crede ca a inviat

nu-i adevarat de ce ne faci ignoranti daca noi nu credem in ce crezi tu gata suntem ignoranti, dovedeste ce afirmi

| AndraRox a răspuns (pentru RAY):

Raymusic22tm : De ce simplifici atat de mult lucrurile? Revin-o la realitate! Nimeni nu te poate obliga sa crezi in Dumnezeu. Esti liber sa iti alegi religia. Esperanca a incercat sa iti arate cum va fi daca te incapatanezi in continuare sa il negi pe Dumnezeu.
Orice om are pacate, cat de mici, dar are! Asta nu inseama ca va ajunge in iad. De aceea crestinii merg la biserica si aleg calea spre mantuire.

| catalynx a răspuns (pentru RAY):

Ba nene du-te ba de aici ca numai prostii vorbesti. Esti aberant de toata jena