| Anonimulantisocial17 a întrebat:

Ce sunteți atei sau creatini?
Daca sunteti atei spuneti ce va facut sa fiti atei?
Iar daca sunteti crestini spuneti ce va facut sa va intariti credinta in Dumnezeu?

39 răspunsuri:
| Anonimulantisocial17 explică (pentru Mayhem666):

Ce inseamna "hyperian" mai exact?

| raMLesS a răspuns (pentru LPCTSTR):

Eu il cunosc personal pe Dumnezeu si chiar exista, ti-o spune Arhanghelul Gabriel! Nu e asa cum isi imagineaza lumea.

| raMLesS a răspuns (pentru LPCTSTR):

Si apropo, nu va mai rugati la el pentru ca el e in voi si in fiecare particula existenta, in fiecare strop de ploaie, fir de nisip.
Sunteti liberi sa faceti ce vreti, dar nu va asteptati sa faca minuni doar pentru ca voua nu va merge bine sau pentru noroc, ca nu e firesc. Minunile se fac doar cand se creeaza, distruge sau salveaza.
Sper ca v-ati primit raspunsul, pamantenilor!
~Arhanghelul Gabriel

| LPCTSTR a răspuns (pentru raMLesS):

Sper ca-ti bati joc de mine.

| LPCTSTR a răspuns (pentru raMLesS):

Un efect halucinogen pesemne... schizofrenie?

| raMLesS a răspuns (pentru LPCTSTR):

Ti-am scris sin împărătia cerurilor, am fumat niste iarba cereasca din grădina edenului

| LPCTSTR a răspuns (pentru raMLesS):

Mă bucur.

| Inferno a răspuns:

Dumnezeu este un concept nesustinut de absolut nicio dovada si care sfideaza tot ceea ce cunoastem despre realitate.
Ce motive as avea sa accept o asemenea idee?

| Mayhem666 a răspuns (pentru Anonimulantisocial17):

Hyperian-ismul nu are o definitie exacta si nu poti gasi pe google forte multe informatii despre asta din moment ce nu e ceva foarte cunoscut si/sau raspandit, dar hyperianismul se bazeara in principal pe "logic, reason and ontological mathematics" ca sa o spun pe engleza, ca nu stiu exact cum sa ma exprim in romana. Noi hyperienii credem in reincarnare si in existenta "sufletului" dar noi nu il numim suflet, ci constiinta care nu e asa cum religia o exprima, nu e o energie, ci e o ecuatie matematica eterna care se reincarmeaza mereu si mereu incercand sa invete cate ceva din fiecare viata si experienta pe care o traieste ca sa poata sa ajunga "simetrica" si sa evolueze intr-o fiinta intradimensionala sau supranaturala daca vrei sa o numesti asa. Noi nu credem in nicio religie si incercam sa nu ne "legam" de nimic pamantesc, care ne poate opri evolutia. Sunt mult mai multe de spus despre asta si nu pot sa scriu aici tot, ca asta ar insemna sa stau ore intregi, dar daca stii engleza, iti recomad un canal de Youtube numit Morgue Official unde se vorbeste exclusiv de hyperianism si ce este mai exact aces hyperianism.
Daca doresti sa afli mai multe despre asta, ca sa iti faci o parere si sa nu fi complet in umbra, iti recomand sa te uiti la cateva videoclipuri, dar iti dau un pont, uite-te la alea mai scurte, nu la alea de 2 ore ca alea sunt live-urile.

EDIT. Sau poti sa te uiti la acest videoclip din moment ce explica mai bine si putin mai detaliat ce hyperianismul este
https://youtu.be/fFVSf2tT8hE
Dar chiar si asa, tot sunt mult mai multe de spus despre hyperianism.
P. S. Videoclipul e in engleza, sper sa stii engleza.