| mentholinks a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa ma umplu de duh sfant?

7 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Aplica Biblia si cultiva calitatile care fac parte din rodul spiritului sfant. In galateni5:22,23sunt aratate

Răspuns utilizator avertizat
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Urmareste video si vei fi implinit/a
https://youtu.be/PoYqwT4Q8rM

| xerxes1 a răspuns:

Are si Duhul Sfant mandria lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa te umpli de duh sfant este necesar sa progresezi in stiinta in cunoastere si sa NU mai dai atentie unor minciuni.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Nu trebuie sa te consideri vrednic de asa ceva. Daca vrei, iti spun. Trebuie sa fii martir! Dar nu cred ca iti doresti asta. Sa stii ca important este sa iubesti din toata puterea si sa crezi, nu sa faci brusc minuni. Simplitatea nu te duce in mandrie asa cum te duc alte lucruri marete.

| AnonimCuDiploma a răspuns:

Salut!
Nu există "duh sfânt" (poate doar în cărţile de poveşti, biblia etc).