| AlexAndreiD a întrebat:

Ce trebuie sa fac sa mai spal din pacate? Am un sistem PC care m-a costat o tona de bani si merge ca naiba (vezi intrebarea precedenta) iar altii care au panarame de sisteme care au componente vai mama lor se lauda peste tot ca merg perfect? De ce trebuie ca eu sa fac un lucru de 5000 de ori ca sa iasa bine? Tata o fi fost securist-bataus? Sau mama o fi vreo ruda cu Vlad Tepes in evul mediu? happy

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Nimic.Nu există păcate, exista doar doxă creștină, dar asta nu are legătură cu spiritualitatea omului, ci doar cu îndoctrinarea lui.
Cu pc-ul.Degeaba ai cumpărat componente de ultimă generație dacă sistemul de calcul nu e echilibrat hardware, adică componentele lui rămân latente(așteaptă unele după altele). Și în calculatoare trebuie să fie echilibru, la fel cum este în univers.
De asta-ți lucră nașpa calculatorul. Oricum și sistemul de operare poate trage sistemul în jos, și încă chiar bine, mai ales dacă nu e optimizat pentru hardware-ul pe care este instalat.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| dannyel86 a răspuns:

Totul tine de felul in care iti pastrezi lucrurile si cum le intretii.
Legat pe calculatoare, conteaza ce faci cu el si cum ai grija de el.
E normal sa mearga greu, daca rulezi programe care cer multe resurse.
Sau daca ai aplicatii inutile in sistem care mananca memoria ram aiurea.
Ori daca il desfaci si il cureti rar de praf si alte materii.
Trebuie sa te limitezi la cat poate duce sau, daca vrei ceva mai bun, sa-ti cumperi altul.
12 ani m-a tinut un pc (si inca mai merge, dar dupa puterile lui).
Nu mai face fata tehnologiei de azi, de aceea mi-am si permis sa iau ceva mai performant.

| mentholinks a răspuns:

Fa-ti o laba si relaxeaza-te.

| xerxes1 a răspuns:

Incompetenta in domeniul calculatoarelor nu are legatura cu religia.
Dar daca esti mai putin inteligent ai toate sansele sa fii credincios.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e cu nu prea stii sa il folosesti