| Ralucca a întrebat:

laughing. Cum sa-mi conving mama din evul mediulaughing ca trebuie. sa ies luni cu catzelul meu la veterinar si vreau sa merg cu niste prieteni? laughing. ea nu ma lasa sa merg cu ei spune laughing ca trebuie sa ma duc cu ea call meu. Mama e. call meu. din epoca de piatra laughing. Deci HELP! :d [Fundaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa]

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ascult-o pe mama ta, la 13 ani de viata de care dispui nu cred ca esti suficient matura pentru a fi lasata sa iesi cu prietenii, sincer iti spun ca nu-ti vrea raul si o sa-ti dai seama mai tirziu si o sa multumesti mamei tale

4 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

As fi dorit sa-ti dau un sfat prin care tu sa te simti bine.Îmi pare rau dar trebuie sa-ti spun adevarul chiar daca la varsta ta ai putea crede ca nimeni nu tine cu tine.Esti la o varsta prin care depinzi foarte mult de parinti, inca nu le poti sti pe toate si sincer vorbind ai nevoie de ajutor.Asa ca nu ignora sfaturile celor ce te iubesc si-ti vor numai binele. Expresii de genul ''mama din evu mediu'' nu isi au rost, fii mai intelegatoare si priveste mai des in jurul tau, vei descoperi ca parintii sunt singurii care te iubesc si se gandesc tot timpul sa te fereasca de neprevazut.

| ilinka28 a răspuns:

Incerca sa o lingussesi sa-i zici ca vb doar de scoala ca trebuie sa faceti un proiect sau sondaje ceva...incerca si vezi ce iese thumbs up

| FunAngel2650 a răspuns:

Fataa! fugi si tu de acasa! mare chestie...iesi cu prietenii si dupa vii acasa ca si cand nu sar fi intamplat nimic...am facut asta de 1000 de ori si nu am luat nici o pedeapsa ptc parintii mei nu sau prins ca lipsescbig grinbig grinfunda?winkingbatting eyelashes

| Anku_1227 a răspuns:

Eu zic...:-> sa ii spui si tu ca nu stai multchatterbox bagi chestii din astea... ca sigur o convingi tu eu am iesit ca prietenii dde 1000000 de orilaughing funda?:->