| AvalohAlyn a întrebat:

Ce vrea Dumnezeu de la noi oamenii?

14 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Sa avem o relație strânsă de prietenie cu el și sa ascultam de sfaturile sale ca sa fim fericiți. Iacov4:8,Psalmul 1:1-3.

| relian a răspuns:

Vrea sa ne rugam lui, sa na inchinam lui, altfel el is pierde din putere, poate ceara sa si dispara daca nu mai e bagat in seama de lume. Zeus a disparut, acum a venit Dzeu asta si Alah si care mai sunt, or sa dispara si astia mai devreme sau mai tarziu.Ei apar dispar noi tot aici o sa fim laughing

| Mayhem666 a răspuns:

Sa ne dam seama ca suntem spiridusi, iar el e spiridusul suprem.

| reihiuke a răspuns:

Nu stiu, nu ne.am intalnit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desi nu sunt o persoana religioasa eu cred ca Dumnezeu vrea sa fie armonie, fericire si iubire printre omenire indiferent de rasa sau religie

| Annamaria21 a răspuns:

Sa ne inmultim ca iepurii si sa dăm bani popilor ca sa isi cumpere case si masini

| TURB0X a răspuns:

Mămăligă.

| RoxanaY a răspuns:

Dumnezeu nu vrea de la noi nimic, noi vrem de la El multe.

| citrixma a răspuns:

Ascultare...

| Izabellamirela a răspuns:

Nimica deoarece nu exista!

| Surpriseless a răspuns:

Asta e intrebare de 10 puncte,
dar intrebare de 100 de puncte este : exista dumnezeu?, deoarece stiinta a dovedit mai tot ce se poate dovedi

| tintareco a răspuns (pentru Surpriseless):

Ştiinţa mai poate dovedi multe, acum se află în pauza de masă dar întrebarea aceea de 100 de puncte, este chiar bună, aşi dori să aud şi răspunsuri.

| AlexCristi97 a răspuns (pentru Surpriseless):

Eu eram ateu convins acum ceva timp, nu credeam ca exista absolut nimic in afara de noi, alte animale. Asta pana intr-un moment in care am vazut lucrurile alfel, a fost un fel de revelatie care m-a dus cu gandul la mitul pesterii a lui platon.
Cred ca Dumnezeu vrea sa intelegem ca exista o constiinta unitara. Asta ar fi suficient ca omenirea sa mearga intr-o directie mai pozitiva...

| Drimmero a răspuns (pentru Surpriseless):

Nu te baza pe stiinta cand vine vorba de religie, e prea mica stiinta,, nu iti poti pune baza in ei.